Afganistan'dan Suriye'ye Taziye

20.11.2013 20:00
Afganistan'dan Suriye'ye Taziye
Afganistan'da NATO birlikleriyle savaşan Özbekistan İslami Hareketi, Abdulkadir Salih için taziye yayınladı.

Özbekistan İslami Hareketi, resmi sosyal medya hesabında Suriye’de öldürülen Liva El Tevhid komutanı Abdulkadir Salih için başsağlığı dileklerini bildirdi.

Sosyal medyadan konu ile alakalı üç mesaj yayınlayan Özbekistan İslami Hareketi, “şehit” olarak nitelendirdiği Abdulkadir Salih için taziye dileklerinde bulundu.

“Beşşar Esed gibi zalimlerle savaştığımız, mücadelemizde Tacikistan, Afganistan ve Pakistan’da aynı savaşın içindeyiz” denilen açıklamada “sizinle bizim aramızda sınır tanımıyoruz aksine kalpler, Suriye, Irak, Yemen, Cezayir, Somali ve Filistin’deki kardeşlerimizin muhabbeti, bağı ve desteğiyle doludur” ifadelerine yer verildi.

Abdulkadir Salih’in öldürülmesinden ötürü yayınlanan açıklamada “sizin şehidiniz, bizim şehidimizdir; yaralılarınız, yaralılarımız; zaferiniz de zaferimiz ve Ümmet ve din için bir zaferdir” denildi.

Özbekistan İslam Hareketi, ayrıca şunları söyledi: “Allah liderinizi şehit olarak seçti. Ve biz de O’nu öyle biliyoruz –Allah O’ndan kabul etsin.- Safları tertip ederek, savaşları komuta ederek, Nusayri ve mürtedlerin kuvvetlerine ölüm kasesinden içirerek ve O’nun eliyle can vermelerini sağlayarak görevini tamamladığına inanıyoruz. Ve onların ölüsü Cehennemde sizinki ise Cennettedir.”

incanews

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim