Adli Tıp Haberal'a Gidecek

27.12.2010 20:42
Adli Tıp Haberala Gidecek
Mahkeme, Adli Tıp Kurumu heyetinin, Mehmet Haberal'ı hastanede kontrolden geçirmesine karar verdi.

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın sağlık durumuyla ilgili düğüm çözülüyor. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'na götürülemeyen Haberal'ın kaldığı hastanede bir heyet tarafından kontrolden geçirilerek rapor verilmesine karar verdi.

13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Haberal'ın sağlık durumunun incelenmesiyle ilgili bir ara karar verdi. Mahkeme heyeti oybirliğiyle Haberal'ın Adli Tıp Kurumu'ndan bir heyet tarafından, bulunduğu hastanede kontrolden geçirilmesini kararlaştırdı.

Adli Tıp Heyeti'nin konuyla ilgili yazı ulaştıktan sonra İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü'ne gitmesi bekleniyor.

Sorgusu Video Konferansla Yapılmıştı

Mehmet Haberal, İkinci Ergenekon Davası kapsamında tutuklandıktan hemen sonra İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü'ne yatırılmış, sorgu ve savunması ise video konferans aracılığıyla odasından yapılmıştı.

20 aydır hastanede yatan Haberal hakkında bir yıl önce hazırlanan "Taburcu Edilebilir" raporunun gizlendiği ortaya çıkmış, bunun üzerine imza sahibi 5 doktor ifade vermişti.

Mahkeme ayrıca, Haberal'ın sağlık durumunun belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini kararlaştırmıştı. Ancak 'Hastalığı sebebiyle yerinden kaldırılması sakıncalıdır' şeklindeki yeni bir rapor üzerine Haberal, Adli Tıp Kurumu'na götürülememişti.

TRT HABER

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim