1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adli Tıp Haberal'a Gidecek
Adli Tıp Haberala Gidecek

Adli Tıp Haberal'a Gidecek

Mahkeme, Adli Tıp Kurumu heyetinin, Mehmet Haberal'ı hastanede kontrolden geçirmesine karar verdi.

27 Aralık 2010 Pazartesi 20:42A+A-

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın sağlık durumuyla ilgili düğüm çözülüyor. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'na götürülemeyen Haberal'ın kaldığı hastanede bir heyet tarafından kontrolden geçirilerek rapor verilmesine karar verdi.

13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Haberal'ın sağlık durumunun incelenmesiyle ilgili bir ara karar verdi. Mahkeme heyeti oybirliğiyle Haberal'ın Adli Tıp Kurumu'ndan bir heyet tarafından, bulunduğu hastanede kontrolden geçirilmesini kararlaştırdı.

Adli Tıp Heyeti'nin konuyla ilgili yazı ulaştıktan sonra İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü'ne gitmesi bekleniyor.

Sorgusu Video Konferansla Yapılmıştı

Mehmet Haberal, İkinci Ergenekon Davası kapsamında tutuklandıktan hemen sonra İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü'ne yatırılmış, sorgu ve savunması ise video konferans aracılığıyla odasından yapılmıştı.

20 aydır hastanede yatan Haberal hakkında bir yıl önce hazırlanan "Taburcu Edilebilir" raporunun gizlendiği ortaya çıkmış, bunun üzerine imza sahibi 5 doktor ifade vermişti.

Mahkeme ayrıca, Haberal'ın sağlık durumunun belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini kararlaştırmıştı. Ancak 'Hastalığı sebebiyle yerinden kaldırılması sakıncalıdır' şeklindeki yeni bir rapor üzerine Haberal, Adli Tıp Kurumu'na götürülememişti.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum