1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Âdil ve Açık Sözlü Olmaya Mecbur Değil, Mahkûmuz...
Âdil ve Açık Sözlü Olmaya Mecbur Değil, Mahkûmuz...

Âdil ve Açık Sözlü Olmaya Mecbur Değil, Mahkûmuz...

Selahaddin E. Çakırgil gündemi yorumluyor:

A+A-

Araba devrilince yol gösteren çok olur derler, ama, öyle bir devrilme de sözkonusu değildir. Yine de, burada AK Parti’nin biraz tökezletilmesinin daha sebebleri üzerinde dile getirilen, herkese göre farklı veya indî mülahazalar sayılabilecek konular üzerinde durulacak değildir..

Ancak, seçim sonrasında, 9 Haziran tarihli ve ‘Öğretici-düşündürücü bir siyaset sahnesi..’ başlıklı yazım üzerine, tahmin edilebilecek belli çevre veya odaklardan birçok eleştiriler aldım. Bunlar üzerinde, gelecek Çarşamba Sohbetleri’ni beklemeden hemen cevabı verilmesi gereken birkaç konunun ortaya çıktığı zannıyla bu yazıda o konulara ağırlık verilmesinin anlayışla karşılanacağı umulur.

Sahib olduğumuz temel değerlerimiz açısından âdil ve açık sözlü olmaya ve sözümüzün sorumluluğunu kabullenmeye de mecbur değil, hattâ mahkûmuzdur.

Eleştiriler genelde, özellikle de, o yazıda geçen, 'Daha da ilginç olan şu ki, daha düne kadar HDP ve PKK’ya şiddetle karşı olduklarını söyleyen ve öyle olduklarına hüsn-i zannla bakılan kürd kavminden, ‘İslamcı’ bilinen ya da kendilerini öyle tanıtan teşekkül ve çevrelerin de, HDP’ye gizlice destek verdikleri, S. Demirtaş’ın, seçim akşamı, tv. ekranlarından, Nûbihar ve Öze Dönüş Hareketi, Med-Zehra, Azâdî, vs.’nin isimlerini zikrederek, onlara, verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etmesinden anlaşıldı.

Yazının Devamı >>>