1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Adil Öksöz’ü Saklayan Kişilerinden Biri Habertürk Eski Ankara Temsilcisi
Adil Öksöz’ü Saklayan Kişilerinden Biri Habertürk Eski Ankara Temsilcisi

Adil Öksöz’ü Saklayan Kişilerinden Biri Habertürk Eski Ankara Temsilcisi

FETÖ'nün "TSK imamı" Adil Öksüz’ün kaçışına yardımcı oldukları gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı...

A+A-

Darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'nde yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen ve "Akıncı'ya tarla bakmaya gittiğini" savunup serbest bırakılan FETÖ'nün "TSK imamı" Adil Öksüz’ün kaçışına yardımcı oldukları gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında Habertürk'ün eski Ankara Temsilcisi Erdal Şen de var.

15 Temmuz darbe girişiminin merkez üssü olan Ankara’daki Akıncı Hava üssünde yakalanan tek sivil olan Yardımcı Doçent Adil Öksüz’ün serbest bırakıldığı ortaya çıkınca, hakkında serbest bırakma kararı veren hakim hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Polis her yerde Akıncılar Üssü’ne girecek kadar etkili olduğu anlaşılan Adil Öksüz’ün izini sürüyordu. Öksüz son olarak kendisine ait araçla Sakarya otobanında güvenlik kameralarına takılmıştı.

Habertürk'ten Veli Sarıboğa'nın haberine göre, doçentin izini süren polis, Öksüz ile yakınlığı olan 3 ismi yakaladı. 'Öksüz’ü evlerinde saklamak', 'Kaçmasına yardımcı olmak' suçundan gözaltına alınan Ali Sami Yıldırım, Erdal Şen ve İlhan Yıldırım gözaltına alındı. Üç şüphelinin Adil Öksüz'ün Üsküdar’da bir evde kalmasına ve saklanmasına yardım ettikleri öğrenildi.

'SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAK' SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDILAR

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, şüphelilerden Erdal Şen’in FETÖ operasyonları kapsamında kapatılan Meydan Gazetesi'nin Yazıişleri Müdürü olduğu öğrenildi. Erdal Şen ayrıca Habertürk'ün eski Ankara Temsilciydi. Savcılık sorguları ardından tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 3 şüpheli 'Silahlı Terör Örgütü Üyesi olmak' suçlamasıyla tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

ERDAL ŞEN HABERTÜRK'E ATANAN CEMAATÇİ İSİMDİ 

Habertürk'ün özel haberinde; olmayan bir detay; tutuklanan Erdal Şen'in bir süre Habertürk Gazetesi Ankara temsilcisi olarak görev yapmasıydı. Kurulduğu günden bu yana Habertürk Gazetesi Ankara temsilciliği görevini yürüten Muharrem Sarıkaya 7 Ekim 2012'de görevden alınmış yerine Erdal Şen getirilmişti.

Hükümete yakın medyada da Erdal Şen'in Cemaat kontenjanından Habertürk'e atanan bir isim olduğu ileri sürüldü.

Son zamanlarda Meydan Gazetesi'nde çalışan Erdal Şen'in yanı sıra diğer şüpheli İlhan Erdem'in Cemaat'in Kanada imamlığı yaptığı, Ali Sami Yıldırım'ın ise Rusya imamlığını yürüttüğü aktarıldı. 

Kaynak: ODATV

HABERE YORUM KAT