Adeviyye’ye Bir Kamera Dahi Gönderemediler

21.07.2013 00:22
Adeviyye’ye Bir Kamera Dahi Gönderemediler
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mısır'daki Tahrir Meydanı'nı gösterenlerin, Adeviyye Meydanı'na bir kamera dahi gönderemediklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'nın Köln kentindeki Kale Camisi'ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ, Gezi Parkı olaylarına ilişkin, "Gezi Parkı hadiseleri Türkiye’nin dışarıdaki görünümünü etkilemek için fevkalade çarpıtılmıştır. İftiralar gerçek gibi takdim edilmiştir" dedi.

Bunu uluslararası medyanın da yaptığını ifade eden Bozdağ, CNN International’ın Kazlıçeşme’de AK Partin mitinginde çekilen fotoğrafı, hükümete karşı protestolar gibi göstermesini buna örnek gösterdi.

Medyanın, tarafsız ve objektif yayın yapması ve olayları olduğu gibi göstermesi gerektiğini vurgulayan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Batı medyası, Mısır’da askeri darbe oldu, darbeyi gösteremiyor. Adeviyye Meydanı’nda milyonlar toplanıyor. Günlerdir ayakta. Tahrir'i gösterenler, Adeviyye’ye bir kamera dahi gönderemediler. Şu anda darbeciler bütün televizyonlara, basın yayın organlarına el koydular, yayınları kontrol altına aldılar. Hiç bunu eleştiren bir şey duydunuz mu. Baktığınız zaman, Türkiye’de olmayanları olmuş gibi gösterenleri televizyonlarda köşelerde çıkarıyorlar. Bazı gazeteler, hiç olmamış gibi Türkçe yayınlar çıkardılar Almanya’da. Şimdiye kadar hiç çıkardılar mı? Burada o kadar Türk var. Bir defa da bunlar için 'Türkçe ek çıkaralım' dediler mi? Demediler."

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim