1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Adeviyye ve Nahda Meydanı Bayrama Hazırlanıyor
Adeviyye ve Nahda Meydanı Bayrama Hazırlanıyor

Adeviyye ve Nahda Meydanı Bayrama Hazırlanıyor

Mısırlı Müslümanlar uzun zamandan beri direniş meydanı haline getirdikleri sürdürdükleri Adeviyye ve Nahda Meydanı'nı bayrama hazırlıyor.

A+A-

Başkent Kahire'deki Adeviyye ve Nahda Meydanı'nda yapılacak bayram etkinliklerinin sorumlusu Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Eşref Abdülgaffar, devrimin devam ettiğini vurgulayarak, "Kimse meydanları terk etmeyecek. Bayram nedeniyle başka şehirlere gitmeyeceğiz. Onun için ailelerimizi Nahda Meydanı'na davet ediyoruz. Bayramı onlarla birlikte festival havasında geçireceğiz. Çocuklara ve büyüklere yönelik değişik oyunlar sergilenecek. Sanatsal gösteriler ve konserler verilecek. Etkinlik 3 gün sürecek” dedi.

AA muhabirine bilgi veren Abdulgaffar, ”Meydanda kılınacak bayram namazından sonra festival başlayacak. Darbe yanlısı veya darbe karşıtı olmasına bakmaksızın ibadet için gelen, yoldan geçen veya misafir olan meydanda her kim varsa onlarla birlikte sabah kahvaltısı yapacağız" diye konuştu.

Abdulgaffar şunları söyledi:

"Halkın meşru talepleri yerine getirilmeden, Mısır’ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi görevinin başına dönüp anayasa yürürlüğe girmeden, hukuksuz şekilde gözaltına alınanlar ve tutuklananlar özgürlüğüne kavuşmadan meydanları terketmeyeceğiz. Biz hukukun üstünlüğünü savunuyor, meşru ve seçilmiş hükümetin göreve başlamasını istiyoruz.”

Festivalde aileler birbirleri ile bayramlaşırken çocukların da kendi aralarında oyun ve yarışmalar düzenleyeceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT