1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Adeviye Meydanı'nda "Şehitler" Buluşması
Adeviye Meydanında Şehitler Buluşması

Adeviye Meydanı'nda "Şehitler" Buluşması

Mısır'ın başkenti Kahire'de halka ateş açılmasını protesto eden müslümanlar, Nasır City bölgesinde bulunan Rabiatu'l-Adeviye meydanında bir araya geldi.

A+A-

Mısır'ın başkenti Kahire'de halka ateş açılmasını protesto eden Müslümanlar, Nasır City bölgesinde bulunan Rabiatu'l-Adeviye meydanında bir araya geldi.

Bugünü "Şehitler" buluşması ilan eden darbe karşıtları, meydana sembolik tabutlar getirilerek, Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde sabah namazı kılan halka ateş açılmasının ardından hayatını kaybedenler için dua etti. 

Meydanda toplananlar, darbecilerin yol haritası ile ilgili açıklamasının kendilerini korkutmadığını belirterek, Muhammed Mursi serbest bırakılarak görevine iade edilinceye kadar meydandan ayrılmayacaklarına ilişkin sloganlar attı.

Değişik kentlerden gelen siyasilerin de katıldığı gösteride, toplu teravih namazı kıldı. Mısır'da Ramazan ayının başlaması nedeniyle meydanda bugün ilk sahur yapacaklar.

Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi destekleyenler, 30 Haziran'dan beri Rabiatu'l-Adeviye meydanından ayrılmıyor.

sehitlerbulusmasi-jpg20130710000132.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum