Adeviye Meydanı'nda "Şehitler" Buluşması

10.07.2013 02:24
Adeviye Meydanında Şehitler Buluşması
Mısır'ın başkenti Kahire'de halka ateş açılmasını protesto eden müslümanlar, Nasır City bölgesinde bulunan Rabiatu'l-Adeviye meydanında bir araya geldi.

Mısır'ın başkenti Kahire'de halka ateş açılmasını protesto eden Müslümanlar, Nasır City bölgesinde bulunan Rabiatu'l-Adeviye meydanında bir araya geldi.

Bugünü "Şehitler" buluşması ilan eden darbe karşıtları, meydana sembolik tabutlar getirilerek, Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde sabah namazı kılan halka ateş açılmasının ardından hayatını kaybedenler için dua etti. 

Meydanda toplananlar, darbecilerin yol haritası ile ilgili açıklamasının kendilerini korkutmadığını belirterek, Muhammed Mursi serbest bırakılarak görevine iade edilinceye kadar meydandan ayrılmayacaklarına ilişkin sloganlar attı.

Değişik kentlerden gelen siyasilerin de katıldığı gösteride, toplu teravih namazı kıldı. Mısır'da Ramazan ayının başlaması nedeniyle meydanda bugün ilk sahur yapacaklar.

Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi destekleyenler, 30 Haziran'dan beri Rabiatu'l-Adeviye meydanından ayrılmıyor.

sehitlerbulusmasi-jpg20130710000132.jpg

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim