1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adem ve Hamit Coşkuyla Karşılandılar (Video)
Adem ve Hamit Coşkuyla Karşılandılar (Video)

Adem ve Hamit Coşkuyla Karşılandılar (Video)

İki aydır Suriye’de tutulan kardeşlerimiz Adem ve Hamit özgürlüklerine kavuştu. Kardeşlerimiz Atatürk Havaalanında coşkulu bir kitle tarafından karşılandı.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Adem Özköse ve Hamit Coşkun kardeşlerimiz belgesel çekimi için gittikleri Suriye’de alıkonuldukları için tam 63 gün sonra Türkiye’ye dönebildiler. Başbakanlık özel uçağı ile gelen ve saat 00.30’da Atatürk Havalimanına ulaşan kardeşlerimiz VIP yolcu çıkışında büyük bir kitle ile karşılandılar.

İHH, Özgür-Der, 16 Temmuz Gençlik Hareketi ve daha birçok kuruluş mensubu Müslümanların çiçekler ve sloganlarla karşıladığı kardeşlerimizin mutluluğu göze çarparken Suriye’de Esed rejimin esareti altında olan kardeşlerimiz de unutulmadı.

Açılan pankartlarda Adem ve Hamit kardeşlerimizin özgürlüğünün yanı sıra Suriye direnişi de selamlandı. Adem ve Hamit’i bizlere sağ salim ulaştıran Rabbimize Suriyeli tüm kardeşlerimizin kurtuluşu için dua edildi. Ayrıca karşılamada bulunan Grup Yürüyüş de kitleye “Yalla İrhal Ya Beşşar” marşını okuttu.

Gittikleri Suriye’de yaklaşık iki aydır alıkonulan kardeşlerimizin akıbeti konusunda ciddi endişeler yaşanmıştı. Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ve özellikle İHH’nın yürüttüğü insani diplomasi sonrasında nihayet İran ikna edilerek kardeşlerimiz bugün İran üzerinden serbest kaldılar.

Adem ve Hamit havalimanına indikten sonra yaptıkları ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın da bulunduğu basın toplantısında esaret altında tutuldukları hücreden ve onlara karşı alınan tavırdan bahsetti. Özköse “Yaklaşık iki metrekarelik bir hücrede her gün Kur’an okuyarak yaşadım. İlk girdiğimde ben 11, Hamit 6 gün kadar yemek yemedik. Bize hiçbir bilgi verilmedi. Bülent Yıldırım gelene kadar Hamit ile görüşmedik.” dedi. Özköse ayrıca serbest bırakılmalarında hükümet yetkililerine teşekkürlerini sundu ve  en önemli etkenin insani diplomasi girişimlerinde bulunan İHH'da olduğunun altını çizdi.

Ailelerine ve tüm Müslümanlara göz aydınlığı diliyor; Rabbimizden Suriyeli tüm kardeşlerimizi de Baas çetesinin zulmünden kurtarmasını diliyoruz.

adem_ozkose_hamit_coskun_geldiler-(4).jpg

adem_ozkose_hamit_coskun_geldiler-(5).jpg

adem_ozkose_hamit_coskun_geldiler.jpg

adem_ozkose_hamit_coskun_geldiler-(2).jpg

adem_ozkose_hamit_coskun_geldiler-(3).jpg

HABERE YORUM KAT

5 Yorum