1. HABERLER

  2. HABER

  3. ADD'den Öğrencilere Çağrı: Gösterilere Devam
ADDden Öğrencilere Çağrı: Gösterilere Devam

ADD'den Öğrencilere Çağrı: Gösterilere Devam

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, üniversite öğrencilerine gösterilere devam etmeleri çağrısında bulundu.

10 Mart 2011 Perşembe 03:59A+A-

Çölaşan, gençlerden 'sessiz duran halka da öncülük yapmalarını, onlara her şeyi istemeyi ve direnmeyi öğretmelerini' istedi. Çölaşan, bu ifadeleri ADD Trabzon Şubesi Gençlik Kolları tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansta bir soru üzerine kullandı. "Henüz aile kurmadığı için, henüz çoluğu çocuğu okulda olmadığı için, işinden atılma korkusu olmadığı için en özgür yapıdır. " diyen Çölaşan, şöyle konuştu: "Dolayısıyla üniversiteler işin aslında nirengi noktasıdır. Ve ben gençlere güveniyorum. Gençler öncülük yapmalıdır... Yapıyorsunuz, sizi durdurmak istiyorlar. Üstünüze gaz sıkıyorlar ama gaz sıkmalara bakmayın, devam edin. Kesinlikle."

Çölaşan'ın çağrısı Ergenekon soruşturması kapsamında Oda TV'de ele geçirildiği iddia edilen 'Gençlik Hareketleri' konulu belgeyi hatırlattı. Öğrenci olaylarının 'proje' olarak bahsedildiği belgede, eylemlerinin nasıl organize edileceği anlatılıyordu.

HASAN DEMİR / ZAMAN

HABERE YORUM KAT