1. HABERLER

  2. HABER

  3. Aday Tanıtımı Öncesi İl Binasına Saldırı
Aday Tanıtımı Öncesi İl Binasına Saldırı

Aday Tanıtımı Öncesi İl Binasına Saldırı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na tahrip gücü yüksek iki adet el yapımı bomba atıldı.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı'na tahrip gücü yüksek iki adet el yapımı bomba atıldı. Atılan bombalarlar nedeni ile bir mağazanın camları kırıldı. Daha Önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır Belediye Başkan Adayı Galip Ensarioğlu'nun tanıtım programı öncesinde gerçekleşen saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na, gece saat 22.00 sularında, kimliği belirsiz kişiler tarafından bombalı saldırı yapıldı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin 4 kişi olduğu belirlenirken, el yapımı iki adet bombanın polis noktasından sekip il binasının hemen yanında bulunan bir mağazanın önünde patladığı kaydedildi. Tahrip gücü yüksek ve çiviler ile desteklenen bombaların patlaması ile AK Parti Diyarbakır il binasının hemen yanında bulunan bir mobilya mağazanın camları kırılırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Parti binasında kimsenin olmadığı saatlerde yapılan saldırı sonrası olay yerine gelen polis ekipleri saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Aday tanıtımı bugün

Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'unun adaylığının açıklanmasının ardından bugün Bakan Mehdi Eker'in de katılacağı Aday tanıtım programı gerçekleştirilecek.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT