1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Adalet Bakanı Bozdağ’a Göre EMASYA’nın Geri Geldiği Yok
Adalet Bakanı Bozdağ’a Göre EMASYA’nın Geri Geldiği Yok

Adalet Bakanı Bozdağ’a Göre EMASYA’nın Geri Geldiği Yok

Emniyet-Asayiş-Yardımlaşma(EMASYA) geri geliyor iddialarına cevap veren Adalet Bakanı, "Bu hukuki himaye terörle mücadele için görevlendirilen yerlerle sınırlı olacak ve görevlendirilen süre kadar olacak. " dedi.

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de Milli Savunma Komisyonu'nda görüşülen 'Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na yönelik yapılan eleştirilere değinerek, "Kanun tasarısı terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize hukuki himaye getirmektedir" dedi.

Bekir Bozdağ, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile birlikte Üsküdar'da bir iftar programına katıldı. İftarın ardından bir konuşma yapan Bozdağ, konuyla ilgili "Bu yasayı 'EMASYA' gibi takdim etme gayretleri var. Bu EMASYA falan değildir." dedi.

Bozdağ, şunları söyledi:

"Son günlerde Milli Savunma komisyonda görüşülen bir kanun tasarısı üzerinden de eleştiri yapılıyor. Kanun tasarısı terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize hukuki himaye getirmektedir. Canını ortaya koyarak, gözünü kırpmadan ölüme koşuyor. Öte yandan da teröristler ve onların vekaletini alanlar, savcılık, savcılık gezip onları şikayet ediyor. Bu mücadele bu motivasyonla nasıl sürecek? Bu yasa hukuka uygun bir yasadır. Ama bu yasayı EMASYA gibi takdim etme gayretleri var. Bu EMASYA falan değildir. Terörle mücadelede silahlı kuvvetleri Bakanlar Kurulu görevlendirdiği zaman nerede görevlendirdiğini yazacak. Ne kadar süre ile görevlendirdiğini yazacak. Bu hukuki himaye terörle mücadele için görevlendirilen yerlerle sınırlı olacak ve görevlendirilen süre kadar olacak. Yoksa Türkiye'nin her yerindeki silahlı kuvvetler için getirilen bir düzenleme değildir" ifadelerini kullandı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT