Açlık Grevindeki Esirler Tecrit Ediliyor

26.04.2012 00:55
Açlık Grevindeki Esirler Tecrit Ediliyor
Siyonist cezaevleri idaresi açlık grevine katılan esirlerden 140'ını Mecdu Cezaevi'nden bilinmeyen başka bir yere nakletti.

İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Müessesesi, Siyonist cezaevleri idaresinin açlık grevine katılan esirlerden 140'ını Mecdu Cezaevi'nden bilinmeyen başka bir yere naklettiğini ve esirlerin hepsinin Hamas ve Halk Cephesi üyesi olduğunu bildirdi.

Müessese üyesi araştırmacılardan Ahmed El-Beytavi, Siyonist cezaevi idaresinin son iki günde açlık grevine katılan esirlerden 140'ını zorla başka bir yere naklettiğini ve esirlerin götürüldüğü yerin Calbu Cezaevi olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Ahmed El-Beytavi, Mecdu Cezaevi'nden nakledilenler arasında esir milletvekili Ahmed El-Hac Ali, Hamas liderlerinden Rafet Nasif ve Mecdu Cezaevi'ndeki Hamas üyesi esirlerin lideri Muhammed El-Arif'in de olduğunu belirtti.

Mecdu Cezaevi'nden nakledilen esirlerin beraberlerinde ihtiyaçları olan eşyaları götürmelerine izin verilmediğini söyleyen El-Beytavi, esirlerin sadece üzerlerindeki elbiselerle alelacele alınıp götürüldüklerini ifade etti.

Ahmed El-Beytavi, esirleri dış dünyadan tamamen soyutlamak isteyen Mecdu Cezaevi idaresinin spor kanalları dışında televizyon kanallarının tamamını listeden çıkardığını söyledi.

Mecdu Cezaevi'ndeki esirlerin çoğunun açlık grevine katıldığını söyleyen El-Beytavi, önümüzdeki aydan itibaren Fetih üyesi esirlerin tamamının da eyleme destek vermesinin beklendiğini ifade etti.  

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim