Açlık Grevindeki Annelerin Çadırlarını Söktüler

09.06.2014 15:51
Açlık Grevindeki Annelerin Çadırlarını Söktüler
Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin seslerini duyurmak amacıyla başlatılan açlık grevini sürdürdükleri çadırlar, zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.

Seslerini duyurmak için açlık grevine başlayan aileler, eylemi sürdürdükleri belediye önündeki orta refüjde zabıta ekipleri tarafından çadırlarının kaldırılması nedeniyle belediye önünden ayrıldı.

Ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla Dağkapı Meydanı'na yürüyen aileler, burada kurdukları çadırda açlık grevini sürdürüyor.

Şanlıurfa'dan gelerek PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirttiği kardeşi Fatih Eren (19) için oturma eylemine katılan Erhan Eren, daha önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan ailelerin belediye görevlilerince temizlik yapıldığı gerekçesiyle belediye önünden uzaklaştırıldığını hatırlattı.

"Aileler önce belediye ekiplerince orta refüje atıldı. Bugün de ailelerin çadırları belediye ekiplerince alındı. Dağkapı Meydanı'nda artık tarafsız bir bölgede sesimizi duyun" diyen Eren, ailelerle ortak kararları doğrultusunda eylem yerlerini değiştirdiklerini kaydetti.

Eren, ailelerin Dağkapı Meydanı'nda seslerini daha iyi duyurabileceklerine inandıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Tek amacımız dağdaki tüm çocukların getirilerek ailelerine kavuşmasıdır. Aileler barış haykırışlarını belediye önünde dile getirmişlerdi. Serzenişimiz, çağrımız sadece BDP'li yetkililere değil, bu savaşın bütün muhataplarınadır. Barışın tüm muhataplarına en iyi Dağkapı Meydanı'ndan sesleneceğimizi düşünerek eylem yerimizi değiştirdik. Tüm sivil toplum kuruluşlarını ve siyasi partileri burada görmek istiyoruz. Bakın işte tarafsız bir bölgedeyiz, sesimiz duyulsun."

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim