"AB'nin Türkiye’yi Daha Fazla Desteklemesi Gerekir"

10.09.2015 12:00
"AB'nin Türkiye’yi Daha Fazla Desteklemesi Gerekir"
Estonya Başbakanı Taavi Roivas, Avrupa Birliği’nde (AB) yaşanan “sığınmacı” krizine ilişkin: "AB'nin, Türkiye’yi daha fazla desteklemesi gerekir. Oradaki mültecilere yardım etmeli." dedi.

Roivas, DELFİ adlı internet haber sitesine, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in “sığınmacı”ların dağıtımı planını değerlendirdi.

“Savaştan Kaçan İnsanlara Yardım Etmeliyiz”

AB’nin durumunu iyi anladıklarını ve teklif edilen yeni “mülteci” kotasını kabul edebileceklerini anlatan Roivas: "Juncker’in dediği gibi Avrupa’da durum karmaşık. Artık sığınmacı kotasını tartışmak değil, dayanışma zamanı. Savaştan kaçan insanlara yardım etmeliyiz." ifadesini kullandı.

Başbakan Roivas, 2 milyondan fazla “mülteci”ye kucak açan Türkiye’nin, AB tarafından yardım alması gerektiğini belirterek: “Türkiye’de çok fazla sığınmacı bulunuyor. Lübnan ve Ürdün de aynı şekilde. AB'nin, Türkiye’yi daha fazla desteklemesi gerekir. Oradaki mültecilere yardım etmeli." diye konuştu.

Roivas, AB'nin “sığınmacı” krizini çözebilmesi için Suriye’de barışın sağlanması adına gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Estonya’nın 373 “Sığınmacı”yı Kabul Etmesi Bekleniyor

AB Komisyonu Başkanı Juncker'in “sığınmacı”ların dağıtımı planına göre, Estonya'nın 373 “sığınmacı”yı kabul etmesi bekleniyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim