"Ablukanın Kaldırılması Şartında Israr Edilmeli"

19.12.2015 09:27
"Ablukanın Kaldırılması Şartında Israr Edilmeli"
Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği'nce, Filistin'e uygulanan ablukanın kaldırılması şartında ısrar edilmesi, aksi hâlde hiçbir anlaşmanın yapılmaması talep edildi.

Dernekten, Türkiye-İsrail görüşmelerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in vicdanlarda mahkûm edildiği Mavi Marmara saldırısının tüm mecralarda insanlığa karşı suç kapsamında kabûl gördüğü belirtildi.

İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerinin normalleşmesinin özelde Filistin ve Türkiye'ye, genelde tüm ümmet coğrafyasına zarar vereceği savunulan açıklamada, Mavi Marmara davalarının düşürülmesi, durdurulmasına karşı meşrû tüm yollarla mücadele edileceği kaydedildi.

Açıklamada, Filistin'e uygulanan ablukanın kaldırılması şartında ısrar edilmesi, ablukanın kaldırılmaması durumunda hiçbir anlaşmanın yapılmaması talep edildi.

Tazminat konusunda kamuoyunda gündeme gelen maddenin uygulama olarak tazminatı içermediği belirtilen açıklamada, her şart ve durumda tazminat anlamı taşıyacak, mağdurların haklarını koruyacak bir bedel ödettirileceği ifade edildi.

Açıklamada, “Mavi Marmara'nın özgür Kudüs yürüyüşüne, ümmetin genel maslahatına ve insanlık adına zarar verecek hiçbir anlaşmayı kabul etmiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

AA

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim