1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Ablukanın Kaldırılması Şartında Israr Edilmeli"
"Ablukanın Kaldırılması Şartında Israr Edilmeli"

"Ablukanın Kaldırılması Şartında Israr Edilmeli"

Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği'nce, Filistin'e uygulanan ablukanın kaldırılması şartında ısrar edilmesi, aksi hâlde hiçbir anlaşmanın yapılmaması talep edildi.

A+A-

Dernekten, Türkiye-İsrail görüşmelerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in vicdanlarda mahkûm edildiği Mavi Marmara saldırısının tüm mecralarda insanlığa karşı suç kapsamında kabûl gördüğü belirtildi.

İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerinin normalleşmesinin özelde Filistin ve Türkiye'ye, genelde tüm ümmet coğrafyasına zarar vereceği savunulan açıklamada, Mavi Marmara davalarının düşürülmesi, durdurulmasına karşı meşrû tüm yollarla mücadele edileceği kaydedildi.

Açıklamada, Filistin'e uygulanan ablukanın kaldırılması şartında ısrar edilmesi, ablukanın kaldırılmaması durumunda hiçbir anlaşmanın yapılmaması talep edildi.

Tazminat konusunda kamuoyunda gündeme gelen maddenin uygulama olarak tazminatı içermediği belirtilen açıklamada, her şart ve durumda tazminat anlamı taşıyacak, mağdurların haklarını koruyacak bir bedel ödettirileceği ifade edildi.

Açıklamada, “Mavi Marmara'nın özgür Kudüs yürüyüşüne, ümmetin genel maslahatına ve insanlık adına zarar verecek hiçbir anlaşmayı kabul etmiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum