1. HABERLER

  2. HABER

  3. ABD'ye Ait 8 Askeri Uçak İncirlik'te
ABD'ye Ait 8 Askeri Uçak İncirlik'te

ABD'ye Ait 8 Askeri Uçak İncirlik'te

ABD Hava Kuvvetlerine ait 8 askeri uçak ve personel, IŞİD'e saldırılar gerçekleştirme kapsamında İncirlik Üssü'ne geldi.

A+A-

ABD'ye ait 8 askeri uçak ve personelin, IŞİD'e saldırılar gerçekleştirmek amacıyla İncirlik Üssü'ne geldi. Uçakların 6'sının F-16, birinin C-5 ve diğerinin de KC-135 tipi askeri uçaklar olduğu bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait altı F-16 savaş uçağı ve yaklaşık 300 personelin bugün İncirlik Üssü’ne intikal ettiğini açıkladı.

Pentagon’dan yapılan yazılı açıklamada, IŞİD’e karşı yürütülen Doğal Kararlılık Operasyonları'nı destekleme çabaları kapsamında ABD Hava Kuvvetleri bünyesindeki F-16 savaş uçaklarından altısının ve 300 kişilik bir askeri ekibin bugün yerel saatle 16.00 civarında İncirlik Üssü’ne vardığı kaydedildi.

Açıklamada, İtalya’da bulunan Aviano Hava Üssü’ndeki 31. Savaşçı Kanadı’ndan olduğu belirtilen küçük çaplı birliğin, "Türkiye’nin IŞİD’e karşı mücadele operasyonlarına ev sahipliği yapması kararını takiben üsse intikal ettiği" ifade edildi. Açıklamada, “ABD ve Türkiye, 60’dan fazla ulusun katıldığı koalisyonun üyeleri olarak, bölgede barış ve istikrar arayışlarında IŞİD’e karşı mücadeleye yönelik taahhütte bulundular” denildi.

HABERE YORUM KAT