1. HABERLER

  2. HABER

  3. Abdullah Buhari'nin Cinayetinde 2 Kişi Daha Tutuklandı
Abdullah Buhari'nin Cinayetinde 2 Kişi Daha Tutuklandı

Abdullah Buhari'nin Cinayetinde 2 Kişi Daha Tutuklandı

10 Aralık Çarşamba günü Zeytinburnu'nda silahla vurularak öldürülen "Özbek Hoca" lakaplı Abdullah Buhari cinayetiyle ilgili soruşturmada 2 kişi daha yakalandı.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Olay yeri ve çevresinde yapılan güvenlik kamerası kayıtları incelenmesi neticesinde, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Z.M. (27) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca 11 Aralık 2014 tarihinde tutuklanmış ve cezaevine teslim edilmiştir.

Olayın tüm ayrıntıları ile aydınlatılması için MİT ile koordineli yapılan çalışmalarda, cinayete azmettiren S.S. (30) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs Aksaray ilçesinde kaldığı otelde, olaya yardım eden E.A. (36) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs ise Ankara ilinde yakalanmıştır. Olay yeri çevresinde bulunan güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerde, silahı ateşleyen şüpheli şahsın kaçış güzergahı ve görüntüleri tespit edilmiştir.

14 Aralık 2014 tarihinde adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar E.A. ve S.S. tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir."

HABERE YORUM KAT