Abdullah Azzam Tugayları Lideri İnfaz mı Edildi?

04.01.2014 16:14
Abdullah Azzam Tugayları Lideri İnfaz mı Edildi?
Beyrut'ta gözaltına alınan Abdullah Azzam Tugayları lideri Mecid el-Mecid’in şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Beyrut’taki İran Büyükelçiliğini hedef alan 25 kişinin öldüğü saldırının zanlısı olduğu iddia edilen Abdullah Azzam Tugayları lideri Mecid el-Mecid’in hayatını kaybettiği bildirildi.

Birkaç gün önce bir çatışma sonucu gözaltına alınan gizli bir yerde sorgulandığı açıklanan Mecid el-Mecid’in bugün hayatını kaybettiği açıklandı. Açıklamada Mecid el-Mecid’in böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi için askeri hastaneye kaldırıldığı ve burada hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Lübnan’da 19 Kasım’da İran Büyükelçiliğini hedef alan ve aralarından İran Kültür Ataşesi İbrahim Ensari’nin de bulunduğu 25 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı Abdullah Azzam Tugayları üstlenmişti. Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Abdullah Azzam Tugayları lideri Mecid el-Mecid’in suçunun, yapılan DNA testinin ardından kesinleştiği duyurulmuştu.

Lübnan makamlarından önceki gün yapılan açıklamada, Mecid'in gizli bir yerde sorgulanmakta olduğu belirtilmiş ancak ne zaman gözaltına alındığı konusunda bilgi verilmemişti.

Yapılan çelişkili açıklamalar Abdullaz Azzam Tugayları lideri Mecid el-Mecid’in işkence ile infaz mı edildi sorularını akla getirdi.

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim