1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Abdülkadir Selvi'den Zaman'a Kabataş Tepkisi
Abdülkadir Selvi'den Zaman'a Kabataş Tepkisi

Abdülkadir Selvi'den Zaman'a Kabataş Tepkisi

Kabataş'ta saldırıya uğradığını söyleyen başörtülü kadını yalan söylemekle ima eden Zaman'a Abdüldakir Selvi'den büyük öfke.

A+A-

Kanal D'nin tacize ve şidddete maruz kalmadığını gösteren görüntüler olay oldu. Medyanın bir bölümü başörülü kadını yalan söylemek ve Başbakan Erdoğan'ı da konuyu istismar etmekle suçladı.

Eleştirilere Zaman gazetesi de katıldı. Cumartesi günü o görüntüleri manşetine taşıyan gazete, Zehra Develioğlu'na yüklendi. 

ZAMAN'A KABATAŞ TEPKİSİ

17 Aralık operasyonundan sonra Zaman gazetesiyle kavgaya tutuşan yazarlardan Yeni Şafak gazetesi Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi, Zaman'ın o haberine ateş püskürdü.

"Kabataş gelinine ikinci linç" başlıklı köşesinde bu konuyu ele alan yazar, yayınlanan haberlere "Uğradığı iğrenç muamele yetmezmiş gibi bir de yalancılıkla suçlandı. Uğradığı tacizi ispat etmesi istendi. Onun bedeni, onun ruhu, onun psikolojisi sanki bunların deney aracı" diye yazarak tepki gösterdi. 

SİCİLİNİZE BİR SAYFA DAHA EKLEDİNİZ

Selvi'nin hedefinde ise "Hem de İslam'a hizmet iddiası içinde olan bir cemaat tarafından yapılıyor" dediği Zaman gazetesi vardı:

"Eğer başörtülü bir kadına saldırı olursa bunu yazmayan kalemi kırar atarım, o kalemi neyleyim.

Eğer başörtülü bir kardeşime saldırı olursa onu savunmayan dili keser atarım, o dili neyleyim.

Bu benim boynumda bir şeref levhası olarak asılı duracak.

Ya siz... Ya sizler.

Başörtülü olduğu için tacize uğrayan Zehra Develioğlu'nun karşısında durmakla sicilinize bir sayfa daha eklediniz.

Bu sizin boynunuza çan gibi takılacak ve her hareket ettiğinizde çın çın ötecek.

Bu noktada son söz birçok zulme maruz kaldığı halde, zalimlerin karşısında boyun eğmeyen, 'Yaşasın zalimler için cehennem' diyen Bediüzzaman Hazretleri'nin...

Bediüzzaman, Mektubat'ta 28. Mektubun, 'Dördüncü Risale olan Dördüncü mesele' bahsinde, Hud Suresi'nin 'Zalimlere en küçük bir meyil dahi göstermeyin; yoksa ateş size de dokunur' ayetini şöyle izah ediyor: 'Zulme değil yalnız alet olanı ve taraftar olanı, belki edna bir meyil edenleri dahi dehşetle ve şiddetle tehdit ediyor. Çünkü rıza-ı küfür, küfür olduğu gibi zulme rıza da zulümdür. İşte, bu ehl-i kemal, kamilane, şu ayetin çok cevahirinden bir cevherini şöyle tabir etmiştir:

'Muin-i zalimin dünyada erbab-ı denaattir,

Köpektir zevk alan sayyad-ı biinsafa hizmetten'

HABERE YORUM KAT

1 Yorum