1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. ABD'li Komutan: Irak'taki Türkiye Askeri İllegaldir
ABD'li Komutan: Irak'taki Türkiye Askeri İllegaldir

ABD'li Komutan: Irak'taki Türkiye Askeri İllegaldir

ABD'li Albay John Dorrian, Türkiye askerlerinin, Irak hükümetine IŞİD ile mücadelesinde yardımcı olan ve destek veren uluslararası koalisyon güçlerinin içerisinde olmadığını söyledi.

A+A-

Irak'taki Uluslararası Koalisyon Gücü Sözcüsü Albay John Dorrian, dün Irak Meclisi’nde "işgalci güçler" olarak nitelediği, Türkiye askerlerinin Irak'tan çıkarılması yönünde aldığı kararla ilgili olarak "Irak topraklarında bulunan Türk ordusu Irak hükümeti tarafından ve resmi izinle gelmemiştir ve illegaldir" dedi.

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre, Albay Dorrian, Irak topraklarında bulunan TSK'ya mensup askerlerin, Uluslararası Koalisyon Güçlerinin içerisinde olmadığını söyledi.

Dorrian, açıklamasının devamında, “Irak topraklarında bulunan Türk ordusu Irak hükümeti tarafından ve resmi izinle gelmemiştir ve illegaldir. Bilindiği üzere Uluslararası Koalisyon gücü içinde, bazı ülkeler Irak Hükümeti'nin izniyle burada bulunmaktadır. Bu güçler IŞİD ile mücadelede Irak ordusuna havadan ve karadan destek vermektedir” dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum