ABD'deki Olaylar 9. Gününe Girdi

19.08.2014 05:09
ABD'deki Olaylar 9. Gününe Girdi
Siyahi gencin polis kurşunu ile öldürülmesi ile başlayan olaylar devam ediyor.

18 yaşındaki siyah genç Michael Brown’ın silahsız olduğu halde polis tarafından altı kurşunla vurulmasının ardından başlayan olaylar dokuzuncu gününe girdi.

Saint Louis kentinin Ferguson semtinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonuç vermedi. Yaşanan polis şiddetine tepki veren göstericiler yine sokaklara çıktı. Polis eylemcilere zırhlı araçlarla müdahale etti.

Polis göstericileri dağıtmak için biber gazı ve plastik mermiler kullandı, gösterciler de molotof kokteylleriyle karşılık verdi. Çatışmalar sırasında vurularak ağır yaralanan bir başka siyahi gencin görüntüleri de ortaya çıktı. Gencin gerçek silahla vurulup vurulmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu arada Missouri Valisi Nixon'un emri ile Ferguson'da askeri birlikler konuşlanmaya başladı. 40'dan fazla FBI görevlisinin kapı kapı gezdiği ve vurulma olayı ile bilgi topladıkları bildiriliyor.

Vurularak öldürülen Michael Brown'ın ailesinin isteği ve Adalet Bakanı Eric Holder'ın emri ile ölen gence yapılan otopsinin raporu da açıklandı. Rapora göre Brown'un sağ kolunda 4,başında da 2 kurşun belirlendi.

Bu arada Amerikan Başkanı Barack Obama da Ferguson'daki gerilimin yükselmesi üzerine tatiline ara vererek başkent Washington'a döndü.

TRT Haber

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim