1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. ABD 'Yanlışlıkla' Irak Askerlerini Vurdu
ABD 'Yanlışlıkla' Irak Askerlerini Vurdu

ABD 'Yanlışlıkla' Irak Askerlerini Vurdu

ABD savaş uçaklarının Felluce'deki IŞİD hedeflerine yönelik saldırısında 9 Iraklı asker öldü. ABD Savunma Bakanı Carter, Başbakan İbadi'ye taziyelerini sundu, "Yan yana savaşırken böyle şeyler olabiliyor" yorumunu yaptı.

A+A-

Irak Savunma Bakanı Halid Ubeydi, Felluce'deki IŞİD operasyonuna havadan destek veren ABD savaş uçaklarının Iraklı güçleri vurduğunu sölyedi.

Saldırıs sonrası basın toplantısı düzenleyen Irak Savunma Bakanı Halid Ubeydi, kötü hava şartları nedeniyle Felluce'deki operasyona Irak helikopterlerinin destek veremediğini belirtti. Bu yüzden ABD hava güçlerinden destek istendiğini, Amerikan savaş uçaklarının da bölgeye düzenlediği saldırıda 9 Iraklı askerin öldüğünü söyledi. 

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter olayla ilgili olarak Irak Başbakanı Haydar İbadi'yi aradı. Carter, İbadi'ye askerlerin ölümü nedeniyle taziyelerini sundu. 

Carter, "Sayın İbadi ve ben bu olaydan duyduğumuz esefi paylaştık. Bu konuda bir soruşturma açılacak. Ancak omuz omuza çarpışırken böyle şeyler olabilir" yorumunu yaptı. 

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT