1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. ABD ve Siyonistlerden İntifadayı Bastırması İçin Abbas’a Çağrı
ABD ve Siyonistlerden İntifadayı Bastırması İçin Abbas’a Çağrı

ABD ve Siyonistlerden İntifadayı Bastırması İçin Abbas’a Çağrı

Abbas, Kerry ve Netanyahu Kudüs intifadasını bastırmanın yollarını görüşmek için bir araya gelecek.

A+A-

Siyonist medya kaynakları, Kudüs intifadasının büyümesini engellemek ve tamamen bastırmak için yakında Ürdün’de Amerika, Siyonist Rejim ve Filistin Yönetimi arasında bir zirve yapılacağını ifade ettiler.

Siyonist işgal rejimi parlamentosu Knesset’e bağlı Dışişleri ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Tzachi Hanegbi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu anda Ürdün’de İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas arasında üçlü bir toplantının yapılması için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Hanegbi yaptığı açıklamada, bölgedeki durumu eski haline döndürme çabalarının olduğunu ifade etti.

Muhtemel zirvenin amacıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan işgal rejimindeki gazete ve televizyonlar, Ekim ayı başında başlayan olayları durdurmanın birinci gündem maddesi olduğunu kaydettiler.

İşgalcinin zulüm ve tecavüzlerine karşı Batı Yaka ve Kudüs’te direnişe geçen Filistin halkının işgalcinin uykularını kaçırması üzerine Amerika ve işgal rejimi Filistin Yönetimiyle birlikte tedbir almak ve direnişi bastırmak için sürekli görüşüyorlar. Dün Mahmud Abbas Kerry ile görüşmüş, Kerry Amerika yönetiminin gerginliği sonlandırmak için çaba harcadığını iletmişti.

FİEM

Etiketler :

HABERE YORUM KAT