1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. 'ABD Uçakları Kobani'de 52 Sivili Katletti'
'ABD Uçakları Kobani'de 52 Sivili Katletti'

'ABD Uçakları Kobani'de 52 Sivili Katletti'

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD öncülüğündeki koalisyonun, Ocak ayında Kobani'ye yakın bir mesafedeki Birmahle köyüne düzenlediği hava saldırısında 52 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye'nin kuzeyindeki Kobani'ye yakın bir mesafedeki Birmahle köyüne düzenlediği hava saldırısında 52 sivil hayatını kaybettiğini duyurdu.

AFP'ye konuşan Gözlemevi Başkanı Rami Abdulrahman, "Cuma günü koalisyonun Halep'e bağlı birmahle köyüne gerçekleştirdiği hava saldırılarında 52 sivil hayatını kaybetti" dedi.

Abdulrahman hayatını kaybeden siviller arasında yedi çocuğun olduğunu ve 13 kişinin hâlen enkaz altında olduğunu belirtti.

Birmahle'de hiçbir IŞİD üyesinin bulunmadığını kaydeden Abdulrahman, bu köye gerçekleşen saldırılarda hiçbir IŞİD üyesinin ölmediğini, ancak yakınlardaki başka bir bölgede ise hava saldırılarında yedi IŞİD üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.

Saldırıların yapıldığı bölgenin yakınlarında IŞİD ile PKK'nin Suriye kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG savaşmaya devam ediyor.

Kobani'nin yakınlarında bulunan Birmahle'ye düzenlenen hava saldırılarından önce Suriye'de koalisyonun hava saldırılarında, Eylül ayından bu yana 66 sivil ölmüştü. 

HABERE YORUM KAT