1. HABERLER

  2. HABER

  3. ABD Saldırganlığı, Fatih Camii’nde Protesto Edilecek
ABD Saldırganlığı, Fatih Camii’nde Protesto Edilecek

ABD Saldırganlığı, Fatih Camii’nde Protesto Edilecek

Yarın (26 Eylül Cuma) Fatih Camii’nde Cuma namazının ardından Suriye’de ABD saldırısında şehit düşen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye toprakları ‘Koalisyon Güçleri’ adlı emperyalist saldırganların katliamlarına sahne olmakta. Esed rejiminin 3,5 yılı aşkın bir süredir Suriye halkına karşı işlediği insanlık suçlarına sessiz kalan, vahşete göz yumanlar IŞİD bahanesiyle Irak’ta olduğu gibi, Suriye’de de katliam gerçekleştiriyorlar. Emperyalizm yedeğine aldığı yerel işbirlikçi güçler ile birlikte bir kez daha coğrafyamızı kirletiyor.

Emperyalistler IŞİD’i durdurma gerekçesiyle, İslami direniş güçlerine topyekûn savaş açmış haldeler. Suriye’de katil Esed rejimine karşı mücadele eden Ahraruş-Şam ve Cephetun Nusra gibi muhalif güçlerin de hedef alındığı bu saldırılarda şimdiye kadar onlarca sivil hayatını kaybetti. Vahşice vurulan yerleşim yerlerinde masum kadınlar, çocuklar, bebekler katledildi.  

Suriye halkının yaralarını sarmak ve direnişe omuz vermek için giden Türkiyeli kardeşlerimizden de çok sayıda kişinin şehit edildiği bu saldırılar 26 Eylül Cuma günü protesto edilecek. Fatih Camii’nde Cuma namazından sonra başlayacak protesto öncesinde ABD saldırısından şehit düşen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Çeşitli İslami kuruluşların birlikte düzenleyeceği etkinliğe ABD’yi telin etmek ve şahitlerimize dua etmek için bekleniyorsunuz.

abd-yi-protesto.jpg

HABERE YORUM KAT