1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. ABD Ordusu Pakistan’ı Yine Vurdu: 14 Ölü
ABD Ordusu Pakistan’ı Yine Vurdu: 14 Ölü

ABD Ordusu Pakistan’ı Yine Vurdu: 14 Ölü

Yine katliam… Amerikan ordusunun Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında hareket eden 2 aracı füzeyle vurması sonucu 14 kişi hayatını kaybetti.

01 Ocak 2011 Cumartesi 12:16A+A-

İşgalci ABD ordusunun Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında hareket eden bir aracı füzeyle vurması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer, aracın Kuzey Veziristan'ın Spin Wam bölgesinde füze saldırısına uğradığını belirttiler.

Ölenlerin kimliği ve milliyetleri hakkında bilgi verilmedi.

Pakistan'da, Eylül ayı başından beri ABD'nin düzenlediği 50 saldırıda 280'den fazla kişi hayatını kaybetti.

İKİNCİ SALDIRIDA 5 ÖLÜ

Pakistan'ın kuzeybatısında Amerikan insansız uçaklarının bir füze saldırısı daha düzenlediği ve 5 kişinin daha katledildiği bildirildi.

Pakistanlı istihbarat görevlileri, Kuzey Veziristan vilayetinin Span Vam bölgesinde seyir halindeki bir araca düzenlenen ilk saldırıda 9, ilk saldırıdan iki saat kadar sonra düzenlenen ikinci füze saldırısında da 5 kişinin öldüğünü belirtti.

ABD insansız uçakları Afganistan'da geçen yıl 110'dan fazla bu türden saldırı düzenledi. Bu sayı bir önceki yıl geçen yılın yarısından da azdı.

Pakistan hükümeti ve muhalefeti, ülkenin egemenliğini ihlal anlamına geldiği ve aşiret üyelerinin öfkesini çektiği için füze saldırılarını protesto ediyor ancak saldırıları engelleyecek etkili bir adım atmıyor.

HABERE YORUM KAT