1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. ABD IŞİD'e Vurdu, Onlar Eğlendi!
ABD IŞİD'e Vurdu, Onlar Eğlendi!

ABD IŞİD'e Vurdu, Onlar Eğlendi!

ABD'nin IŞİD'e hava saldırısını Peşmerge ve PKKliler Erbil'de verilen konserle kutladı.

A+A-

IŞİD ile Kürt yönetimi denetiminde olan bir çok bölgede çatışan ve bugün kadar resmi rakamlara göre 150 kayıp verip 500'ü yaralanan Peşmerge için Erbil'de moral konvoyları oluşturulup şehir merkezinde konser verildi. Özellikle dün ABD'nin IŞİD'in ilerleyişini durdurmak için hava müdahalesi yapması nedeniyle morallerin yükseldiği Erbil'de, İskan Caddesinde Peşmergeye moral konseri verildi.

Erbil Valisi Nevzat Hadi'nin de bir süre katıldığı konserde şarkılar söylendi ve halaylar çekildi. Halay çekilmesi sırasında Peşmergeler omuzlara alınarak Mesut Barzani posterleri ve Irak Kürt yönetiminin bayrakları taşındı. Peşmergeye moral ve ABD'nin hava saldırısının kutlanması konseri gece geç saatlerine kadar sürdü.

ABD'nin Hava saldırısı sonrasında Mahmur bölgesinde ilerleyişi durdurulan ve burada IŞİD'in ele geçirdiği bazı köyleri geri alan Peşmergeye destek için orada çatışan PKK'lılara dün gece destek kuvvet gönderildi. Kandil'den gönderilen destek kuvvetin de Mahmur ve çevresinde çatışmalara girmek için geleceği belirtildi. (Haber Vaktim)

HABERE YORUM KAT

5 Yorum