Abbas'ın Sağlık Bakanı Gazze'de Protesto Edildi (FOTO)

15.07.2014 17:41
Abbas'ın Sağlık Bakanı Gazze'de Protesto Edildi (FOTO)
İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının dokuzuncu gününde Gazze'ye gelen Abbas’ın Sağlık Bakanı Cevad Avad, protesto edildi.

HAKSÖZ-HABER

Siyonist işgal rejiminin katliamının dokuzuncu gününde Gazze'yi ziyaret eden, sayıları 1400'ü bulan yaralıların yaralarının sarılması için ihtiyaç duyulan ilaç ve sağlık malzemelerinin ablukanın sıkı bir şekilde devam etmesi sebebiyle tükenmesi karşısında bir şey yapmayan, tükenen ilaç ve tıbbi malzemelerin temininde söze gelir hiçbir girişimde bulunmayan Abbas hükümeti Sağlık Bakanı Cevad Avad'ı gençler ayakkabılarla kovdular. Sağlık Bakanı, gençlerin kendisine karşı sert tepki göstermeleri, sonra da üzerine yoğun bir şekilde ayakkabı ve çürük yumurta atmaları üzerine Gazze'yi terk etti.

Siyonist işgal devletinin Gazze'ye yönelik saldırıları yoğun bir şekilde devam ederken ve uygulanan abluka yüzünden yaralılara acil müdahalede kullanılacak tıbbi malzeme ve ilacın bitmesi sebebiyle ciddi sıkıntı yaşanırken Abbas hükümetinin Sağlık bakanı ABD gezisini sürdürüyordu. En azından Gazze'ye tıbbi malzemelerin sokulmasının önündeki engellerin kalkması için bile söze gelir bir girişimde bulunmamıştı.

Filistin Enformasyon Merkezinde yer alan habere göre Gazze'de bakanın karşısına çıkan gençler: "Senin halkın burada öldürülürken sen Amerika'da ne yapıyordun? Hastanelerin yaşadığı sıkıntılar seni hiç mi ilgilendirmiyordu?" diye soru sordular.

jawad-awad-cevad-avad-ramallah-saglik-bakani-protesto04.jpg

jawad-awad-cevad-avad-ramallah-saglik-bakani-protesto02.jpg

jawad-awad-cevad-avad-ramallah-saglik-bakani-protesto03.jpg

jawad-awad-cevad-avad-ramallah-saglik-bakani-protesto06.jpg

jawad-awad-cevad-avad-ramallah-saglik-bakani-protesto05.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim