Abbas'a Bağlı Güçler Filistin’i Değil İşgalcileri Koruyor

08.12.2013 18:27
Abbas'a Bağlı Güçler Filistin’i Değil İşgalcileri Koruyor
Filistin’in İslamî köklerinden koparılmak istendiğine dikkat çeken Hizbu't-Tahrir: “ABD Filistinli Generalleri İşgalciyi Korumaları İçin Eğitti"ni belirtti.

Filistin’de faaliyet gösteren Hizbu't-Tahrir hareketi, Amerika’nın bölgedeki güvenlik projesini tamamlamaları ve İsrail-Ürdün sınırını korumaları için Filistinli generalleri eğittiğini belirtti.

Hizbu't-Tahrir bugün (08 Aralık Pazar) yayınladığı basın açıklamasında bölgeyi ziyaret eden Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bölgeye yaptığı ziyaretler ve bunun için yapılan güvenlik önlemlerinin Amerika’nın işgal rejimi İsrail’in güvenliğini nasıl önemsediğini ve bunun için nasıl bir çaba içinde olduğunu açıkça ortaya koyduğunu ifade etti.

Hizbu't-Tahrir’in basın bürosu üyesi Mahir El-Ca’beri tarafında yapılan açıklamada Mahmut Abbas’ın Filistin topraklarına uluslararası güç yerleştirme çağrısına da değinerek “Mahmut Abbas daha önce üçüncü bir taraf olması nedeniyle uluslararası gücün Batı Yaka’ya yerleşmesini istemişti. Gerçekte ise bu güç üçüncü bir taraf değil, işgalcinin uluslararası ayağıdır. Bununla Filistin davası İslamî kökünden koparılmak ve ümmet yörüngesinden çıkarılmak isteniyor” dedi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim