1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Abbas Yönetiminin Zindanlarında 48 Siyasi Tutuklu Bulunuyor
Abbas Yönetiminin Zindanlarında 48 Siyasi Tutuklu Bulunuyor

Abbas Yönetiminin Zindanlarında 48 Siyasi Tutuklu Bulunuyor

Mahmud Abbas Yönetimi güçleri işgalci adına Filistinli gençleri tutuklayıp zindanlara dolduruyor.

A+A-

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin bir eski esir iki kişiyi daha gözaltına almasıyla birlikte Filistin Yönetimi zindanlarında yatan siyasi tutuklu sayısının 48'e yükseldiği belirtildi.

Siyasi tutuklulardan bazılarının siyasi görüşleri nedeniyle ve bazılarının da işgalcilere yönelik direniş eylemi planladığı için tutuklandıkları ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün (15 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, El-Halil'de işgal güçlerinin Yatta beldesine uyguladığı kuşatmayı kaldırmasından birkaç saat sonra Koruyucu Güvenlik biriminin eski esirlerden 21 yaşındaki Muhammed Cebrail El-Amur'un evine baskın düzenleyerek annesini darp ettiğini ve babasını gözaltına aldığını, evde arama yaparak eşyalara zarar verdiğini söyledi.

Hamas Hareketi, Koruyucu Güvenlik biriminin Cenin'de de Burgin beldesi sakinlerinden eski esir İbrahim Ubeydi'yi gözaltına aldığını bildirdi.

Bu arada, Batı Yaka'daki Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerindeki cezaevlerinde toplam 48 siyasi tutuklu bulunduğunu ve en çok siyasi tutuklunun Nablus'tan olduğunu açıkladı.

FİEM

HABERE YORUM KAT