Abbas Yönetimi: “Mısır Rejimi Yıkılırsa Biz de Yıkılırız”

29.01.2011 16:59
Abbas Yönetimi: “Mısır Rejimi Yıkılırsa Biz de Yıkılırız”
Et-Tayyib Ahmed’e yakın kişiler Ahmed’in “Mısır rejimi giderse biz de gideriz. O yıkılırsa bizim adımıza da bir şey kalmaz” dediğini söyledi.

Fetih Hareketi'nden önemli bir kaynak Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, Abbas'a bağlı başkanlık konutunda dün gece boyunca Kahire ve Washington ile görüşme trafiği yaşandığını belirterek, Mısır'daki gelişmelerin Abbas yönetimini alarma geçirdiğini ifade etti.

İsmini açıklamak istemeyen yetkili daha sonra şunları söyledi: "Gece boyunca Abbas'ın bürosunda çalışanlar tam bir kargaşa içindeydiler. Onların gerginliğini Hüsnü Mübarek'in Mısır rejiminin hâlâ ayakta olduğunu söylemesi teskin etti."

Et-Tayyib Ahmed'e yakın kişiler Ahmed'in "Mısır rejimi giderse biz de gideriz. O yıkılırsa bizim adımıza da bir şey kalmaz" dediğini söyledi.  

Sözkonusu kaynak ayrıca şöyle dedi: "Amerika ve işgal rejimi dün gece Ramallah yönetimiyle yaptıkları görüşmelerde güvence verdiler. Fakat onların telkinleri ve güvenceleri Fetih yönetimini saran korkuyu giderecek dozda değil. Fetih yönetimi bölgenin çok ciddi değişimler geçirdiğini iyi anlıyor."

Hayatta kalışı büyük ölçüde Siyonist rejimle Mısır rejimine bağlı olan Abbas yönetimi Mısır rejiminin yıkılmasıyla kendisini nasıl bir son beklediğinin farkında.

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim