"Abbas Siyasi Rolünü Kaybettiği İçin Saldırıyor!"

08.09.2014 00:18
"Abbas Siyasi Rolünü Kaybettiği İçin Saldırıyor!"
Salah El-Berdevil, direnişe saldırılarını sürdüren ve bir kez daha Hamas'ı Gazze'de "gölge hükümet" kurmakla suçlayan Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın açıklamalarını eleştirdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, direnişe saldırılarını sürdüren ve bir kez daha Hamas'ı Gazze'de "gölge hükümet" kurmakla suçlayan Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın açıklamalarını eleştirdi.

Abbas'ın direnişe ve Hamas'a saldırmasının siyasi rolünü kaybettiğini hissetmesinden kaynaklandığını belirten El-Berdevil, şu anda medyada yer alan sözlerin bir devlet başkanına yakışmayacağını söyledi.

Hamas'ın uzlaşı hükümetine Gazze Şeridi'nde çalışma imkanı vermediğini iddia eden Abbas'ın doğruyu söylemediğini belirten El-Berdevil, Abbas'ın dışlayıcı tavrını gizlemeye çalıştığını ve Filistin Kurtuluş Örgütü kendi mülküymüş gibi davranarak Hamas'ın ve İslami Cihad'ın FKÖ'ye girmesine izin vermediğini bildirdi.

Abbas'ın Gazze Şeridi'nde gölge hükümetten bahsetmesinin kamuoyunu yanıltma çabası olduğuna dikkat çeken El-Berdevil, Gazze Şeridi'nde mücahitlerin hiçbir maaş almadan direnerek tarihi bir zafer elde ettiklerini söyledi.

Abbas'ın Gazze Şeridi'ne açılan savaşı kınamadığını ve işgal güçlerinin katliamlarına karşı uluslararası mahkemelerde dava açma hakkını kullanmadığını bildiren El-Berdevil, Gazze Şeridi'ndeki Fetih üyelerinin dahi Abbas'ın açıklamalarından rahatsızlık duyduklarını ifade etti.

FİEM

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim