Abbas-Peres Gizli Görüşmesine Kınama

15.08.2011 21:31
Abbas-Peres Gizli Görüşmesine Kınama
Değişim ve Islah Parlamento Grubu sözcüsü milletvekili Müşir El-Mısri, müzakereleri yeniden başlatma amacıyla Mahmud Abbas ile Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerçekleşen gizli görüşmeleri kınadı.

Hamas Hareketi'nin genç liderlerinden Değişim ve Islah Parlamento Grubu sözcüsü milletvekili Müşir El-Mısri, müzakereleri yeniden başlatma amacıyla Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerçekleşen gizli görüşmeleri kınadı.

Müşir El-Mısri, Abbas-Peres görüşmesinin Abbas'ın bağımsız Filistin devletinin tanınması için Birleşmiş Milletler'e başvurma eğilimiyle çeliştiğini ve Filistin davasına zarar verdiğini söyledi.

Mahmud Abbas'ı Filistin halkına karşı açık ve net olmaya ve gerçek niyetini açıkça ortaya koymaya davet eden El-Mısri, Abbas'tan Filistin halkına ve davasına zarar veren siyasi çelişkileri terk etmesini istedi.

Milletvekili Müşir El-Mısri dün (14 Ağustos Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride El-Mısri, siyaset ve güvenlik alanlarında Siyonist işgal rejimiyle yapılan gizli görüşmelere son verilmesi çağrısında bulundu.

Görüşmelerin amacının direnişe darbe vurmak, Batı Yaka'da işgalciyi ve Siyonist gaspçıları korumak olduğunu ifade eden Müşir El-Mısri, Filistinliler uzlaşı anlaşmasının uygulanması için çaba sarf ederken müzakereci ekibin başarısız olduğu ispat edilen anlamsız müzakereleri sürdürme yolunda yürüdüğünü söyledi.

Hamas lideri, Hamas Hareketi'nin Filistin halkının haklarından ve sabitelerinden taviz verecek hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceğini bildirdi.

FEM 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim