Abbas, Mısır Halkına Karşı Mübarek’in Yanında

30.01.2011 00:56
Abbas, Mısır Halkına Karşı Mübarek’in Yanında
Mahmut Abbas’ın bürosundan yapılan açıklamada, Abbas’ın Hüsnü Mübarek’i telefonla arayarak bu zor günlerde yanında olduğunu ifade ettiği bildirildi.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas 29 Ocak Cumartesi Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'le bir telefon görüşmesi yaparak, ülkeyi kasıp kavuran halk devrimi karşısında kendisini desteklediğini ve yanında olduğunu belirtti.

Mahmut Abbas'ın bürosundan yapılan açıklamada, Abbas'ın Hüsnü Mübarek'i telefonla arayarak bu zor günlerde yanında olduğunu ifade ettiği bildirildi.

Mısır'ı sarsan eylemlerde yüzden fazla kişinin hayatını kaybetmesi ve yine yüzlercesinin yaralanması ve binlercesinin tutuklanmasıyla yeni bir aşamaya giren halk devrimi Fetih yönetimini de olumsuz yönde etkiliyor.

Fetih yönetimi Mübarek'ten yana tavır belirlerken, Fetih'e bağlı medya kaynakları da gösterileri yerip Mısır rejimini desteklemeye başladı.

Hatırlanacağı üzere Tunus diktatörünü son günlerinde yalnız bırakmayan Abbas, kaçmadan birkaç gün önce Zeynelabidin Bin Ali'yi aramış ve yanında olduğunu ifade etmişti.

Abbas, Tunus ve Mısır'ın ardından bütün Arap ülkelerini etkisi altına alan halk ayaklanmasının kendisini de alaşağı etmesinden endişe ediyor.

FEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim