1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Abbas, Mısır Halkına Karşı Mübarek’in Yanında
Abbas, Mısır Halkına Karşı Mübarek’in Yanında

Abbas, Mısır Halkına Karşı Mübarek’in Yanında

Mahmut Abbas’ın bürosundan yapılan açıklamada, Abbas’ın Hüsnü Mübarek’i telefonla arayarak bu zor günlerde yanında olduğunu ifade ettiği bildirildi.

30 Ocak 2011 Pazar 00:56A+A-

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas 29 Ocak Cumartesi Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'le bir telefon görüşmesi yaparak, ülkeyi kasıp kavuran halk devrimi karşısında kendisini desteklediğini ve yanında olduğunu belirtti.

Mahmut Abbas'ın bürosundan yapılan açıklamada, Abbas'ın Hüsnü Mübarek'i telefonla arayarak bu zor günlerde yanında olduğunu ifade ettiği bildirildi.

Mısır'ı sarsan eylemlerde yüzden fazla kişinin hayatını kaybetmesi ve yine yüzlercesinin yaralanması ve binlercesinin tutuklanmasıyla yeni bir aşamaya giren halk devrimi Fetih yönetimini de olumsuz yönde etkiliyor.

Fetih yönetimi Mübarek'ten yana tavır belirlerken, Fetih'e bağlı medya kaynakları da gösterileri yerip Mısır rejimini desteklemeye başladı.

Hatırlanacağı üzere Tunus diktatörünü son günlerinde yalnız bırakmayan Abbas, kaçmadan birkaç gün önce Zeynelabidin Bin Ali'yi aramış ve yanında olduğunu ifade etmişti.

Abbas, Tunus ve Mısır'ın ardından bütün Arap ülkelerini etkisi altına alan halk ayaklanmasının kendisini de alaşağı etmesinden endişe ediyor.

FEM

HABERE YORUM KAT