1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Abbas: Mısır Arabulucu Değil, Taraftır
Abbas: Mısır Arabulucu Değil, Taraftır

Abbas: Mısır Arabulucu Değil, Taraftır

Mahmud Abbas, "Mısır'ın ateşkes girişimine bağlı kalacağız ve onun dışında hiçbir girişimi kabul etmeyeceğiz Mısır arabulucu değil, asıl taraftır" dedi. Abbas Mısır'ın hangi taraftan olduğunu ise açıklamadı.

A+A-

Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurmak için Mısır'ın önerdiği ateşkes girişimine bağlı olduklarını belirterek, onun dışında hiçbir girişimin kabul edilmeyeceğini söyledi.

Ramallah'taki Filistin yönetimi toplantısında konuşan Abbas, "Mısır'ın ateşkes girişimine bağlı kalacağız ve onun dışında hiçbir girişimi kabul etmeyeceğiz. Mısır arabulucu değil, asıl taraftır" dedi.

Abbas, Filistin yönetiminin öncelikli olarak önem verdiği konunun İsrail saldırılarını ve akan kanı durdurmak, ardından da Gazze'yi imar etmek olduğunu belirtti.

"Gazze'de yaşananlar hiçbir savaşta yaşanmadı" diyen Abbas, "Bu akşam Filistin heyeti Gazze'deki ablukanın kaldırılması noktasında nihai anlaşmaya varmak amacıyla yeniden müzakerelere başlamak üzere Kahire'ye doğru yola çıkacak" diye konuştu.

ABD, AB ve Hizbullah'tan sonra Abbas da Mısır'ı tek adres gösterdi.

HABERE YORUM KAT