1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Abbas Milisleri Komutan El-Kavasimi’yi Kaçırdı
Abbas Milisleri Komutan El-Kavasimi’yi Kaçırdı

Abbas Milisleri Komutan El-Kavasimi’yi Kaçırdı

Siyonistlerin 23 yıldır ele geçirmek için yoğun çaba harcadığı Kassam Tugayları komutanlarından Eyyub Ahmed El-Kavasimi’yi Abbas milisleri bir operasyonla kaçırdı.

31 Aralık 2010 Cuma 16:18A+A-

 

Siyonist işgal ordusunun 23 yıldır ele geçirmek için yoğun çaba harcadığı Kassam Tugayları komutanlarından Eyyub Ahmed El-Kavasimi'nin, işgal güçleriyle birlikte hareket eden Abbas milislerinin bugün sabah erken saatlerde El-Halil şehrinde düzenledikleri bir operasyonla kaçırıldığı belirtildi.

Fetih'e yakın haber siteleri verdikleri haberde, Abbas milislerinin Kassam komutanını tutukladıklarını duyurarak, El-Kavasimi'yi kaçıran milis güçlerle övündüklerini belirttiler.

Kassam komutanının kaçırıldığı haberiyle ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne açıklamalarda bulunan milletvekili Semire El-Halayika ise, öğleden sonra verilen haberin doğruluğuyla ilgili henüz kendilerine kesin bir bilgi ulaşmadığını ancak böyle bir olayın uzak bir ihtimal olmadığını ifade etti.

Semire El-Halayika sözlerini şöyle sürdürdü: "Haberle ilgili olarak henüz bize kesin bir bilgi ulaşmamasına rağmen, 23 yıldır işgalcilerin takibinde olan ve Abbas milislerinin de köşe bucak aradığı Kassam komutanı her iki tarafın da ortak hedefiydi. Batı Yaka'da direniş mücahitlerine karşı takip, baskı, tutuklama ve işkencenin devam ettiği bir ortamda böyle bir operasyon sonunda komutanın kaçırılması Abbas milisleri için yeni bir şey değildir."

1998 yılından beri işgal güçlerince aranan Kassam komutanı El-Kavasimi, defalarca evine baskın yapıldığı halde ele geçirilememişti.

FEM

HABERE YORUM KAT