1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Abbas Güçleri 5 Siyonisti İşgal Güçlerine Teslim Etti
Abbas Güçleri 5 Siyonisti İşgal Güçlerine Teslim Etti

Abbas Güçleri 5 Siyonisti İşgal Güçlerine Teslim Etti

Filistin halkının tepkisine rağmen Abbas güçleri ile işgal güçleri arasındaki işbirliği devam ediyor.

A+A-

Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik birimlerinin dün akşam (25 Nisan Pazartesi) Eriha'ya izinsiz giren beş Yahudi yerleşimciyi işgal güçlerine teslim ettiği bildirildi.

Yediot Ahranot gazetesinin bildirdiğine göre, Filistin güvenlik birimleri önceden izin almadan kentteki bir bölgede ayin yapmak için Eriha'ya giren beş Yahudi yerleşimciyi gözaltına aldı.

Yahudi yerleşimcileri direniş gruplarınca kaçırılmalarını önlemek amacıyla koruma altına alan Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin daha sonra onları işgal güçlerine teslim ettiği ifade edildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri daha önce de birçok kez Batı Yaka kentlerine gizlice giren veya yolunu kaybeden işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri himayesine alarak işgal güçlerine teslim etti.

İşgal rejimi zindanlarında tutulan 7 bin Filistinli esir direniş grupları tarafından esir alınacak işgal askerleri ve Yahudi yerleşimcilere karşılık serbest bırakılmayı ve özgürlüğe kavuşmayı beklerken Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Yaka'da yakaladıkları yerleşimcileri işgal güçlerine teslim etmeleri Filistin halkı tarafından tepkiyle karşılanıyor.

FİEM

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum