1. HABERLER

  2. HABER

  3. AA'dan Suriyeliler İçin Kermes
AAdan Suriyeliler İçin Kermes

AA'dan Suriyeliler İçin Kermes

Anadolu Ajansı çalışanlarının eşleri ''Kış geldi... Suriye için Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında 1-2 Mart'ta kermes düzenleyecek.

A+A-

Anadolu Ajansı (AA) çalışanlarının eşleri, ''Kış geldi... Suriye için Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında kermes düzenleyecek.

Suriye'de yaşananların mağduru halka yardım amacıyla hazırlanacak kermes, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kızılay'daki Basın Merkezi Sergi Salonu'nda 1-2 Mart'ta yapılacak.

AA'nın yurt içi ve yurt dışında görev yapan personelinin eşlerinin katkılarıyla düzenlenecek kermeste, gıda başta olmak üzere el emeği ürünler satışa sunulacak.

Kermeste, Çorum'dan leblebi, Malatya'dan kayısı kurusu, Amasya'dan elma, Van'dan ceviz ve bal, Denizli ve Bursa'dan tekstil, Manisa'dan mesir macunu gibi yöresel ürünlerin yanı sıra giyecek, hediyelikler ve kırtasiye malzemeleri satılacak.

Bakan ve milletvekili eşleri de kermese davet edilecek.

Kermesten elde edilecek gelir, Suriyeliler için Başbakanlık tarafından oluşturulan hesaba aktarılacak. 

İpsalalı çeltik üreticilerinden 2 ton pirinç

Kermesin düzenleneceği haberini alan İpsalalı çeltik üreticileri İpsala Kaymakamı ve İpsala Çeltik Üreticileri Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Gürbüz aracılığıyla AA çalışanlarının eşlerinin organize ettiği kermese 2 ton pirinçle destek olacaklarını bildirdi.

Ayrıca, Edirne Valiliği, Kırklareli Valiliği, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası, Kırklareli Ticaret Borsası, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Belediyesi, Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma ve Yardımlaşma Derneği, Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği (BİŞDER), Hanımeli Meyve Sabunu adına Mahmut Kurt, Edirne Balkan Sosyal Kültürel Ekonomik ve İşbirliği Derneği, Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi, Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği, Keçeçizade ve Arslanzade Şekerlemeleri, Edirne Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Cinokur, Kerim Yurk, İş adamı Kenan Yakar, Mehmet Emin Meriç, Ercan Yıldırım, Metin Erbayraktar, esnaflardan Ayşe Karadaş, Salih Yaşar, ev hanımı Ayşe Demirci ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kermese katkıda bulundu.

(AA)

HABERE YORUM KAT