1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. AA Kameramanı Suriye'de Yaralandı
AA Kameramanı Suriye'de Yaralandı

AA Kameramanı Suriye'de Yaralandı

Halep'te çatışmaları takip eden AA ekibinin çekim yaptığı yerin yakınına roket isabet etti.

A+A-

Suriye'de çatışmaları takip eden Anadolu Ajansı (AA) ekibinin çekim yaptığı yerin yakınına rejim güçlerinin attığı roketin isabet etmesi sonucu, kameraman Hüseyin Nasr yaralandı.

AA ekibi Halep'teki Cemiyet ez- Zehra bölgesinde rejime ait hava istihbarat binası yakınlarındaki çatışmaları takip etmek üzere bölgeye gitti.

Rejim güçlerinin roketli saldırılarını görüntülemek isteyen fotomuhabiri Salih Mahmud Leyla ile kameramanlar Muhammed Kurab ve Hüseyin Nasr, bir tümseğin arkasına geçerek çekim yapmaya başladı.

Esed güçleri tarafından atılan roketlerin görüntülendiği sırada bir roket, AA ekibinin yakınına isabet etti. Ekibin bulunduğu yerin 5 metre yakına düşen roket nedeniyle kameraman Nasr, başından hafif yaralandı.

AA ekibinin yakınına düşen roketin patlama anı kaydedildi.

Roket saldırısından kurtulan fotomuhabiri Salih Mahmud Leyla, hava istihbarat binasının bulunduğu yerdeki çekimler sırasında muhalifleri hedef alan roketin yakınlarına düştüğünü söyledi.

Leyla, "Ekibimizle birlikte çekimlerimizi yaparken 5 metre yanımızda bulunan tanka bir füze isabet etti. Patlamada canımızı zor kurtardık. Daha sonra hemen bölgeyi terk ettik" dedi. 

HABERE YORUM KAT