AA Arapça Haberler Servisi Kahire'den Taşındı

04.06.2015 19:21
AA Arapça Haberler Servisi Kahire'den Taşındı
AA Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, akreditasyon sorunu ve çalışma imkanlarının daralması nedeniyle Arapça Haberler Servisi'nin merkezinin Kahire'den İstanbul'a nakledildiği bildirildi.

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ortadoğu-Afrika Bölge Direktörlüğü merkez ofisinin kapatıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, Mısır Enformasyon Bakanlığının Anadolu Ajansı’nın akreditasyonunu uzun süredir yenilememesi, son dönemde ülkedeki bağımsız gazetecilik imkanlarının sınırlandırılması, AA muhabirlerinin resmi basın toplantılarında akredite edilmemesi, personelin güvenlik sorunları gibi olumsuzluklar nedeniyle Anadolu Ajansı’nın Kahire Temsilciliği’ndeki personel sayısında azaltmaya gidildiği ifade edildi.

AA Genel Müdürlüğü açıklamasında, bütün bunlara rağmen Mısır makamlarından akreditasyon beklentisinin devam ettiği ve bu süreçte Kahire ofisinin faaliyet göstereceği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Arapça Haberler Servisi’nin merkezinin İstanbul’a alındığı, Kahire Temsilciliği’nde görevli personelin bir kısmının da İstanbul ve Ankara’da habercilik faaliyetlerini sürdürdüğü kaydedildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim