1. HABERLER

  2. HABER

  3. A Haber Muhabirleri Suruç'ta Darp Edildi
A Haber Muhabirleri Suruç'ta Darp Edildi

A Haber Muhabirleri Suruç'ta Darp Edildi

Şanlıurfa-Suruç'ta bombalı saldırı sonrası olay yerine giderek gelişmeleri takip eden A Haber muhabiri Sercan Bilgi ve kameraman Orhan Şener saldırıya uğradı. Bir grup tarafından darp edilen A Haber ekibi büyük baskı altında işini yapmak zorunda kaldı.

A+A-

Olay anını anlatan Sercan Bilgi çatıdan yayın yaptıkları sırada birkaç kişinin hedef göstermesi sonucu kalabalık grubun saldırısına uğradıklarını söyledi. Patlamanın hemen ardından olay bölgesine giden A Haber ekibi canlı yayın sırasında bir grubun kalabalığı kışkırtmaya yönelik provokatif söylemleriyle karşılaştı. Aşağı atılmakla tehdit edilen A Haber ekibi aşağıda bulunan kalabalığa ise IŞİD militanları olarak gösterildi.

“Kendi Bildiğim Doğruları Yapmaya Devam Edeceğim”

Saldırıya uğrayan A Haber muhabiri Sercan Bilgi o anları işte böyle anlattı:

“Patlamanın hemen ardından bizler olay yerine gittik. Görüntülemek için bir binanın 4. katına, çatı katına çıktık, tam canlı yayın sırasında, sayıları dördü bulan bir grup tarafından ilk önce canlı yayın sabote edildi ve canlı yayının ardından ise grubun tehditvarî ve kalabalığı kışkırtmaya yönelik provokatif söylemleri ile karşı karşıya kaldık. Dün Diyarbakır'da Yasin Börü ve arkadaşlarının katledildiği olayın birebirini yaşayabilirdik çünkü orada bulunanlar bizi aşağı atmakla tehdit ettiler ve aşağıda bulunan kalabalığa aynen şunu söylediler 'Burada DAEŞ militanları var'. Aşağıdaki kalabalığı yukarıya çağırdılar ve sayıları 30-40'ı bulan bir kalabalık yukarıya geldi. Ben o sırada kendi can güvenliğimizi korumak için aşağıdaki polislere seslendim ama polislere sesimi duyuramayınca aşağıya inmeye çalıştım, işte o sırada merdivende karşılaştığım kalabalık beni darp etti, yukarıda bulunan kameran arkadaşım Orhan Şener de yine yukarda bulunan kişiler tarafından darp edilmişti.

Uzun zamandır bölgedeyiz, Kobani'de meydana gelen ilk göç dalgasında da buradaydım, ondan sonra yaşanan göç dalgalarında da buradaydım, sürekli bölgedeyim. Buradaki provokasyon yapmak isteyen kişiler ne yaparlarsa yapsınlar ben kendi bildiğim doğruları yapmaya devam edeceğim. Yine buraya gelen Suriyelilerin duygularına tercüman olmaya devam edeceğim, onların sıkıntılarının giderilmesi için kendi bildiğim doğruları yapmaya devam edeceğim.”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum