77 İlin Belediye Başkanı Belli Oldu

31.03.2014 10:18
77 İlin Belediye Başkanı Belli Oldu
Resmi olmayan sonuçlara göre, 77 ilin belediye başkanı belli oldu. 49 ilde AK Parti'nin adayları kazanırken, 11 ilde CHP, 9 ilde BDP, 7 ilde MHP'nin adayları sandıktan birinci çıktı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, 77 ilin belediye başkanı belli oldu. 49 ilde AK Parti'nin adayları kazanırken, 11 ilde CHP, 9 ilde BDP, 7 ilde MHP'nin belediye başkan adayları sandıktan birinci çıktı. Bağımsız adayın kazandığı tek il Mardin oldu. 

Resmi olmayan sonuçlara göre illerde kazanan partiler ve adayları şöyle:

Adıyaman: AK Parti adayı Fehmi Hüsrev Kutlu

Afyonkarahisar: AK Parti adayı Burhanettin Çoban

Amasya: AK Parti adayı Cafer Özdemir

Ankara: AK Parti adayı Melih Gökçek

Antalya: AK Parti adayı Menderes Türel

Artvin: AK Parti adayı Mehmet Kocatepe

Aydın: CHP adayı Özlem Çerçioğlu

Balıkesir: AK Parti adayı Ahmet Edip Uğur 

Bilecik: AK Parti adayı Selim Yağcı

Bingöl: AK Parti adayı Yücel Barakazi

Bitlis: BDP adayı Hüseyin Olan

Bolu: AK Parti adayı Alaaddin Yılmaz

Burdur: CHP adayı Ali Orkun Ercengiz

Bursa: AK Parti adayı Recep Altepe

Çanakkale: CHP adayı Ülgür Gökhan 

Çankırı: AK Parti Çankırı adayı İrfan Dinç

Çorum: AK Parti adayı Muzaffer Külcü

Denizli: AK Parti adayı Osman Zolan

Diyarbakır: BDP adayı Gültan Kışanak

Edirne: CHP adayı Recep Gürkan

Elazığ: AK Parti adayı Mücahit Yanılmaz

Erzincan: AK Parti adayı Cemalettin Başsoy

Erzurum: AK Parti adayı Mehmet Sekmen

Gaziantep: AK Parti adayı Fatma Şahin

Giresun: CHP adayı Kerim Aksu

Gümüşhane: AK Parti adayı Ercan Çimen

Hakkari: BDP adayı Dilek Hatipoğlu

Isparta: MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın

Mersin: MHP adayı Burhanettin Kocamaz

İstanbul: AK Parti adayı Kadir Topbaş

İzmir: CHP adayı Aziz Kocaoğlu

Kahramanmaraş: AK Parti adayı Fatih Mehmet Erkoç

Kars: MHP adayı Murtaza Karaçanta

Kastamonu: AK Parti adayı Tahsin Babaş

Kayseri: AK Parti adayı Mehmet Özhaseki

Kırklareli: CHP adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu

Kırşehir: AK Parti adayı Yaşar Bahçeci

Kocaeli: AK Parti adayı İbrahim Karaosmanoğlu

Konya: AK Parti adayı Tahir Akyürek

Kütahya: AK Parti adayı Kamil Saraçoğlu 

Malatya: AK Parti adayı Ahmet Çakır

Manisa: MHP adayı  Cengiz Ergün

Mardin: Bağımsız aday Ahmet Türk 

Muğla: CHP'nin adayı Osman Gürün

Muş: AK Parti adayı Feyat Asya

Nevşehir: AK Parti adayı Hasan Ünver

Niğde: AK Parti adayı Faruk Akdoğan kazandı.

Ordu: AK Parti adayı Enver Yılmaz

Rize: AK Parti adayı Reşat Kasap

Sakarya: AK Parti adayı Zeki Toçoğlu

Samsun: AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz

Siirt: BDP adayı Tuncer Bakırhan

Sinop: CHP adayı Baki Ergül

Sivas: AK Parti adayı Sami Aydın

Şanlıurfa: AK Parti adayı Celalettin Güvenç 

Tekirdağ: CHP adayı Kadir Albayrak

Tokat: AK Parti adayı Eyüp Eroğlu

Trabzon: AK Parti adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 

Tunceli: BDP adayı Mehmet Ali Bul

Uşak: AK Parti adayı Nurullah Cahan

Van: BDP adayı Bekir Kaya

Yozgat: AK Parti adayı Kazım Arslan 

Zonguldak: CHP adayı Muharrem Akdemir

Aksaray: AK Parti adayı Haluk Şahin Yazgı

Bayburt:  AK Parti adayı Mete Memiş 

Karaman: AK Parti adayı Ertuğrul Çalışkan

Kırıkkale: AK Parti adayı Mehmet Saygılı

Batman: BDP'nin adayı Sabri Özdemir

Şırnak: BDP adayı Serhat Kadırhan 

Bartın: MHP adayı Cemal Akın

Ardahan: AK Parti adayı Faruk Köksoy

Iğdır: BDP adayı Murat Yikit

Yalova: AK Parti adayı Yakup Koçal 

Karabük: MHP adayı Rafet Vergili

Kilis: AK Parti adayı Hasan Kara

Osmaniye: MHP adayı Kadir Kara

Düzce: AK Parti adayı Mehmet Keleş

***

Öte yandan Antalya, Adana, Ağrı, Hatay ve Eskişehir'de oy sayım işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim