529 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

29.09.2011 00:47
529 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Birinci Daire Başkanlığı 2011 yılı adli ve idari yargı Sonbahar Kararnamesi’ni açıkladı.

HSYK’nın internet sitesinde yapılan duyuruya göre, idari yargıda 68, adli yargıda 461 hakim ve savcının atamasının yapıldığı kaydedildi.

Kararnameyle ayrıca Yargıtay Tetkik Hakimliği’ne 190, Danıştay Tetkik Hakimliği’ne de 28 kişi getirildi. Yapılan duyuruda ayrıca, kararnamelerle başka bir yere atanan hakim ve cumhuriyet savcılarının en geç 17 Ekim tarihine kadar tebligatlarını alarak görev yerlerinden ayrılmaları gerektiği belirtildi.

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Google’dan topladıkları derme-çatma bilgilerle AK Parti hakkında kapatma davası açılmasına neden olan savcıların isimlerini Yargıtay’dan isterken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki memur suçlarına ve siyasi partiler sicillerine bakan savcıların görev yerleri değiştirildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda memur ve bürokrat suçlarına bakmakla görevli Savcı Zafer Ediş, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nda görevlendirilirken, yine Başsavcılıkta siyasi partilerin sicillerini inceleyen Savcı Mehmet Ali Yeniay, Antalya Hâkimliği’ne atandı. Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’nda görevli Gökhan Sayın, Kırıkkale Cumhuriyet Savcılığı’nda, Erkan Buyruk ise Afyonkarahisar Cumhuriyet Savcılığı’nda görevlendirildi. Danıştay’a düzenlenen kanlı baskında Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı olan, Danıştay Tetkik Hakimi Mehmet Engin Çakmak da Denizli Bölge İdare Mahkemesi Üyeliğine atandı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim