51 No’lu DVD’deki Belgeyi İnkar Edemedi

17.05.2011 01:58
51 No’lu DVD’deki Belgeyi İnkar Edemedi
Ergenekon Terör Örgütü yargılamasını yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti üyeleri ve Cumhuriyet savcıları, Danıştay davasının arkasındaki karanlık gücü ortaya çıkarmak için, son duruşmalarda önemli sorgulamalar yapıyorlar.

Avukatlık bürosunda ele geçirilen, yüksek yargı mensuplarının özel-gizli görüntü ve bilgilerinin yer aldığı 51 No'lu DVD'nin kendisine ait olmadığını ileri süren Ergenekon Terör Örgütü davasının tutuklu sanığı Emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın bir yalanı daha ortaya çıktı. Göktaş, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in sorusu üzerine, 51 No'lu DVD'de yer alan ve iş ortağı Emekli Binbaşı Fikret Emek'e gönderdiği mektubu kendisinin kaleme aldığını itiraf etti. Göktaş, Pekgüzel'in, "51 nolu DVD bana ait değil diyorsunuz, DVD içerisinde size ait bir şirket mektubu olmasını nasıl açıklıyorsunuz?" sorusuna, mektubu bizzat kendisinin kaleme aldığını, iş ortağı Fikret Emek'e gönderdiğini açıklaması, gözleri Danıştay davasına çevirdi. 51 No'lu DVD'de, Danıştay davasını Ergenekon Terör Örgütü sanıklarıyla bağlantısını araştırmadan sonuçlandırdığı için eleştirilen Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Başkanı Orhan Karadeniz'in, bir bayanla görüntüsü yer alıyor. Göktaş'ın, Karadeniz'in şantaj amaçlı görüntülerini hakkında nasıl bir açıklama yapacağı ise merak ediliyor.

Emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın bürosunda ele geçirilen 51 No'lu DVD'de, "AD YARGI ÇVRS" isimli klasör içerisinde bulunan dosyalar içerisinde, Orhan Karadeniz'in bir bayanla görüntülerinin yer aldığı iddia ediliyor.

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim