50 Dekan İstifa Etti

50 Dekan İstifa Etti

YÖK'ün talebi üzerine Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi’nde toplam 50 dekan istifa etti.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talebi üzerine Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ), Mersin Üniversitesi (MEÜ) ve Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) toplam 38 dekan istifa etti.

OKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Zeynep Türk, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cafer Kayadelen, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Eyyüp Tel, Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Elif Derya Übeyli ile İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Orhan Büyükalaca istifalarını verdi.

MEÜ'den yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla Mersin Üniversitesi’nde görev yapan 16 dekanın Rektörlük makamına istifasını sunduğu belirtildi.

ÇÜ'de de mevcut 17 dekanın istifa ettiği öğrenildi.

12 Dekan İstifasını Sundu

Kastamonu Üniversitesi’nde (KÜ) 10, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) de 12 dekan, istifasını sundu.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı doğrultusunda üniversite bünyesindeki fakültelerde görevli dekanların istifalarının istendiğini belirtti.

Aydın, bu kapsamda üniversite bünyesindeki 10 fakültenin dekanının YÖK'ün çağrısına uyarak istifasını sunduğunu bildirdi.

ÖMÜ'de ise 18 dekandan 3'ü istifalarını dün vermişti. Bugün 9 dekan daha istifalarını rektörlüğe sundu, diğerlerinin de sunması bekleniyor.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT