1. HABERLER

  2. HABER

  3. 5 Yılda Milyonlarca Kişi Göç Etti
5 Yılda Milyonlarca Kişi Göç Etti

5 Yılda Milyonlarca Kişi Göç Etti

Türkiye'de 2009-2014 döneminde 12 milyon 313 bin 628 kişi, yaşadığı yerden başka bir şehre taşındı. En fazla net göçü, İstanbul aldı, en fazla göç veren şehir ise Van oldu.

A+A-

AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgiye göre, 2009-2014 dönemindeki toplam göç rakamı, 12 milyon 313 bin 628 olarak belirlendi.

2009-2014 döneminde 52 ilin verdiği göç, aldığı göçten fazla oldu. Aynı dönemde 29 il de net göç aldı.

İstanbul'a göçen de İstanbul'dan kaçan da çok

Rakamsal olarak bakıldığında söz konusu dönemde en fazla göçü, tüm zamanlarda olduğu gibi İstanbul aldı. 

Kent, 5 yılda toplam 2 milyon 151 bin 415 kişi göç alırken, 1 milyon 815 bin 932 kişi de İstanbul'dan ayrıldı. En fazla net göçü alan şehirler sıralamasında İstanbul'u Ankara, Antalya, Kocaeli ve Tekirdağ takip etti.

En çok net göç veren şehirler

Rakamsal olarak 5 yıllık dönemde en fazla net göçü, 76 bin 812 kişi ile Van verdi. Bu ili Ağrı, Erzurum, Diyarbakır, Yozgat, Adana ve Şanlıurfa izledi.

 yoldaşları sayesinde kendilerini pek de masum, şirin, sevimli göstermeyi beceriyorlar.

Zorbalık temelinde siyaset yapmayı “devrimcilik” zanneden bu zavallılar kendileri dışındaki hiçbir düşünceye özellikle de İslami düşünceye tahammül göstermiyor. Öğrenci kitlesi arasında tavır ve davranışlarından dolayı “şirret” muamelesi görmelerine rağmen eski alışkanlıklarını terk etmeyen bu güruh artık eskisi gibi üniversitelerde istedikleri zorbalığı yapamayacaklarını hala anlamamış olacaklar ki geçtiğimiz gün bir Müslüman öğrenciye onlarca kişi demir sopalarla saldırabiliyor. İnsanlık onuruyla bağdaşmayan bu eyleme imza atılması yetmemiş olmalı ki bugün de Müslüman öğrencilerin üzerine soda şişeleri atmaya çalışıp küfür ettiler. Müslüman öğrencilerden gerekli cevabı alan sol öğrenciler arkalarına bakmadan kaçarken imdatlarına polis yetişti. Olaya müdahale eden polis 6 Müslüman öğrenciyi gözaltına alırken, saldırgan sol gruptan ise 17 kişiyi gözaltına aldı. Şimdi üniversite yönetiminin okulda “eşkıyalık” yapmayı marifet zanneden bu kişiler ne gibi işlem yapacağı merak ediliyor?

AA

HABERE YORUM KAT