1. HABERLER

  2. HABER

  3. 5 İlçede 578 PKK'lı Öldürüldü
5 İlçede 578 PKK'lı Öldürüldü

5 İlçede 578 PKK'lı Öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ile Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerinde PKK mensuplarına yönelik operasyonlarda öldürülen PKK’lı sayısı 578'e ulaştı.

A+A-

Kırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine taşıyan PKK mensuplarının faaliyetlerine son verilmesi, kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacıyla Nusaybin ve Dargeçit'te “güvenlik” güçlerince başlatılan operasyon tamamlanırken, Sur, Cizre ve Silopi ilçelerinde ise operasyonlar sürüyor.

Nusaybin, Dargeçit, Cizre, Silopi ve Sur'daki operasyonlarda öldürülen PKK’lı sayısı 578'e ulaştı. Operasyonlarda PKK’lılarca tuzaklanan bin 81 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 106 hendek kapatıldı, 740 barikat kaldırıldı.

Sur'da 91 PKK’lı Öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 46 gündür süren, Yılmaz ve Savaş mahallelerinde yoğunlaştırılan operasyonlarda 91 PKK’lı öldürüldü. Operasyonlar yoğun olarak Fatihpaşa Mahallesi'nde devam ediyor. “Güvenlik” güçlerince 23 hendek kapatılırken, 30 barikat da kaldırıldı.

Silopi ve Cizre

Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerinde 30 gündür süren ve 387 PKK’lının öldürüldüğü operasyonlarda 53 hendek kapatıldı, 472 barikat kaldırıldı, PKK’lılarca döşenen 931 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Silopi'deki operasyon kapsamında Şehit Harun Boy, Karşıyaka, Başak, Cumhuriyet, Dicle, Fatih Köprübaşı, Nuh, Ofis, Cudi ve Barbaros mahallelerinde 126 PKK’lı öldürüldü. Çalışmalarda 218 barikat kaldırıldı, 31 hendek kapatıldı ve 572 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Bugüne kadar 261 PKK’lının öldürüldüğü Cizre'de 254 barikat kaldırılırken, 22 hendek kapatıldı. PKK mensuplarınca döşenen 359 patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.

Nusaybin ve Dargeçit

Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerindeki operasyonlar ise tamamlandı. Nusaybin'de kasım ve aralık aylarında Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 61 PKK’lı öldürüldü.

Dargeçit'te aralık ayında operasyonların yoğunlaştırıldığı Safa Mahallesinde 39 PKK’lı öldürüldü.

AA

HABERE YORUM KAT