1. HABERLER

  2. HABER

  3. 4 Milletvekili Meclis'e Başörtülü Girdi
4 Milletvekili Meclis'e Başörtülü Girdi

4 Milletvekili Meclis'e Başörtülü Girdi

AK Partili 4 vekil Genel Kurul'a başörtülü girdi.

A+A-

AK Parti'li 4 kadın milletvekili TBMM Genel Kurulu'na başörtülü olarak girdi.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başörtülü olarak katıldı.

Genel Kurul toplanmadan 5 dakika önce salona ilk olarak AK Parti'li Samancı, ardından Kaçar ve Şahkulubey, başörtülü olarak girdi. Salona en son giren başörtülü milletvekili ise AK Parti'li Dalbudak oldu.

Bazı AK Parti'li milletvekilleri, başörtülü milletvekillerini tebrik ederek tokalaştı. Bir süre başörtülü milletvekilleriyle sohbet eden AK Parti'li milletvekilleri, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Genel Kurul ise TBMM Başkanvekili Meral Akşener'in başkanlığında toplandı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ayağa kalkarak, Akşener'den söz istedi. Genel Kurul'da farklı bir uygulama olduğunu dile getiren İnce, gruplara 10'ar dakika, kıyafet uygulamasının mağduru olarak belirttiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey'e de 10 dakika konuşma süresi verilmesini istedi.

Bunun üzerine Akşener, birleşime ara vererek, grup başkanvekillerini toplantıya çağırdı.

Bu arada, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da üzerindeki ceketi çıkardı. Yılmaz, üzerinde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı baskılı tişörtle Genel Kurul'da oturmaya başladı.

Dalbudak: Mutluyuz

TBMM Genel Kurul çalışmalarına başörtülü katılan AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, salona girmeden önce gazetecilerin "neler hissediyorsunuz?" sorusuna, "Mutluyuz arkadaşlar" dedi.

FOTO GALERİ

HABERE YORUM KAT

3 Yorum