1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. 3 Kadına Mescid-i Aksa'dan 45 Gün Uzaklaştırma Cezası
3 Kadına Mescid-i Aksa'dan 45 Gün Uzaklaştırma Cezası

3 Kadına Mescid-i Aksa'dan 45 Gün Uzaklaştırma Cezası

Siyonist işgal mahkemesi, Mescid-i Aksa cemaatinden Filistinli üç kadının 45 gün süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırılmasına karar verdi.

A+A-

Medya kaynakları, işgal mahkemesinin Sümeyye Taha, Ayat Taha ve Tasnim Ayyaşi'yi Mescid-i Aksa'dan 45 gün uzaklaştırmayla cezalandırdı. İşgal mahkemesinin ayrıca her üç kadına da 500'er şikel para cezası verdiği ve üçüncü bir tarafın 5000 şikel kefalet ödemesini şart koştuğu ifade edildi.

İşgal polisinin Filistinli kadınları geçen Perşembe günü Mescid-i Aksa'da gözaltına aldığı ve bu sabah mahkemeye gelme şartıyla aynı gün akşam saatlerinde serbest bıraktığı kaydedildi.

İşgal güçleri, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskınlar sırasında protesto gösterilerine katılanları gözaltına almak amacıyla Mescid-i Aksa'ya girişte özellikle kadınların kimliklerine el koyuyor. Yerleşimcilere karşı direnen ve yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto eden kadınları çıkışta gözaltına alarak Mescid-i Aksa'dan çeşitli sürelerle uzaklaştırma cezasıyla cezalandırıyor.

FİEM

HABERE YORUM KAT