1. HABERLER

  2. HABER

  3. 3 BDP'li Belediye Başkanı Gözaltında
3 BDPli Belediye Başkanı Gözaltında

3 BDP'li Belediye Başkanı Gözaltında

Şırnak'taki KCK operasyonu kapsamında Şırnak, Silopi ve İdil'in BDP'li belediye başkanları gözaltına alındı.

23 Eylül 2011 Cuma 10:14A+A-

Şırnak'taki KCK operasyonu kapsamında Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu, İdil'in BDP'li Belediye Başkanı Resul Sadak gözaltına alındı.

Ülkenin çeşitli yerlerindeki KCK operasyonları genişleyerek devam ediyor. Bu seferki operasyonun adresi son bir haftada 47 tutuklamanın olduğu Şırnak.Sabahın erken saatlerinde polis, Şırnak merkez ve ilçe belediye başkanları ile BDP ilçe başkanlarının evlerine eş zamanlı baskın yaptı.

Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, BDP İl Başkanı Abit İke ve İl Merkez İlçe Başkanı Abit Bayık'ın evine baskın düzenleyen polis İke ve Bayık'ı evde bulmazken, Uysal'ı gözaltına aldı.

Belediyenin İnternet sitesinden, "Belediye Başkanımız Ramazan Uysal bu sabah evine yapılan baskın sonucu tutuklanarak Diyarbakır'a götürüldü. Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi bu sabah saat 05.00 sularında dün akşam Diyarbakır'dan dönen Başkan Uysal'ı gözaltına alarak Diyarbakır'a götürdü." şeklinde açıklama yapıldı.

Silopi İlçesi'nde de sabah saat 04.00'da sıralarında Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu ve BDP İlçe Başkanı Bahattin Alkış'ın evlerine baskın düzenlendi. Evlerde yapılan arama sonrası gözaltına alınan Toğurlu ve Alkış, önce İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sonra Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Aynı anda İdil Belediye Başkanı Resul Sadak'ın da evine yapılan baskının ardından Sadak gözaltına alındı.

Dün de İzmir'de kimi adreslere yapılan operasyonlarda 38 kişi gözaltına alınmıştı.

 

HABERE YORUM KAT